Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 M: Polacy awansowali z drugiego miejsca

Plażowe ME U-18 M: Polacy awansowali z drugiego miejsca

Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski w drugim dniu rozgrywanych w Ljubljanie plażowych mistrzostw Europy do lat 18 jedno spotkanie wygrali, jedno przegrali. W piątek musieli uznać wyższość rywali z Austrii, pokonali za to przeciwników z Izraela. Bilans 2-1 dał im drugie miejsce w grupie G i awans do kolejnej rundy. W sobotę biało-czerwoni walczyć będą o awans do 1/8 finału.

Po czwartkowym zwycięstwie na inaugurację rozgrywek grupowych Filipa Lejawę i Aleksandra Czachorowskiego w piątek czekały dwa kolejne spotkania. W pierwszym z nich Polacy zmierzyli się z austriacką parą Timo Hammarberg/Tim Berger.

Początek spotkania świetnie ułożył się dla naszych siatkarzy, którzy szybko zbudowali sobie przewagę. Z każdą chwilą coraz bardziej ją powiększali i w efekcie wygrali pierwszego seta dość wyraźnie do 14. Potem jednak było coraz gorzej. Drugiego seta zdominowali Austriacy, którzy ustawili grę trudną zagrywką i mieli sporą przewagę na siatce. Rywale triumfowali w tej partii 21:13 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii zacięta walka punkt za punkt trwałą od samego początku. Losy seta i całego spotkania rozstrzygały się w końcówce na przewagi, a w niej więcej sił i zimnej krwi zachowali Austriacy. Wygrali 18:16 i całe spotkania 2:1, notując na swoim koncie już drugą wygraną.

W ostatnim meczu grupowym Lejawa i Czachorowski zmierzy się z braćmi Ronem Lauferem i Nirem Lauferem z Izraela. Przewaga biało-czerwonych, która zaznaczyła się już na początku spotkania była ogromna. Polacy zdecydowania górowali nad rywalami, zdobywali punkty seriami i w pierwszym secie rozgromili przeciwników 21:6. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Nasi siatkarze byli zdecydowanie lepsi od rywali z Izraela i ponownie wygrali bardzo wysoko, tym razem do 10. Druga wygrana zapewniła im awans z drugiego miejsca do kolejnej fazy turnieju. W sobotę biało-czerwonych czeka walka o awans do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy do lat 18.