Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Wygrana Polek na zakończenie

Plażowe ME U-18 K: Wygrana Polek na zakończenie

Julia Radelczuk i Julia Czuryło w mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej do lat 18 uplasowały się na miejscach 9-13.  Na zakończenie zmagań wygrały 2:0 z niemiecką parą Uhl/Prade.  Całe spotkanie trwało 43 minuty.

Na początku spotkania gra toczyła się punkt za punkt.  Dopiero przy zagrywkach Prade Niemki odskoczyły na 7:4. Polki zdołały zbliżyć się na jeden punkt, ale kiedy znów w polu zagrywki znakomicie pracowała Prade było 12:9. Julia Radelczuk starała się jak mogła w ataku, ale to rywalki cały czas prowadziły, atak Janne Uhl dał już wynik 17:13.

Polki podkręciły tempo i po m. in. zagraniach ofensywnych Radelczuk  wyrównały na 19:19. W końcówce blokiem popracowała Julia Czuryło, a Radelczuk zagrywką i to Polki odwróciły losy tego seta.

W drugim secie po zagrywce Prade Niemki odskoczyły na dwa oczka (6:4), ale kiedy zagrywką i atakiem popracowała Radelczuk, do tego doszły błędy rywalek i o Polki prowadziły 9:6.  Znakomita postawa w każdym elemencie Julii Czuryło dała Polkom prowadzenie już 16:10 i 19:12. Błędy Prade dały Radelczuk i Czuryło piłki meczowe (20:14). Rywalki obroniły jedną z nich, ale zmagania udanym atakiem zakończyła Julia Radelczuk.

Radelczuk – Czuryło [POL] – Uhl/Prade [GER] 2:0
(21:19, 21:15)