Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Wygrana Polek na koniec fazy grupowej

Plażowe ME U-18 K: Wygrana Polek na koniec fazy grupowej

W piątek zakończyła się faza grupowa plażowych mistrzostw Europy siatkarek do lat 18. W ramach grupy D Julia Radelczuk i Julia Czuryło w dwóch setach pokonały rywalki z Estonii. Była to ich druga wygrana, która dała im awans do kolejnej rundy.

Trwają plażowe mistrzostwa Europy do lat 18. W piątek w rywalizacji siatkarek rozegrano ostatnie mecze fazy grupowej. W ramach grupy D Julia Radelczuk i Julia Kuryło zmierzyły się z reprezentantkami Estonii – Kandimaa/Vares.

Polki od początku narzuciły rywalkom swój rytm gry. Prezentowały się skuteczniej na siatce i popełniały mniej błędów. Estonki ambitnie walczyły, ale na dłuższym dystansie nie były w stanie dotrzymać kroku biało-czerwonym. W efekcie premierowa odsłona dość pewnie padła łupem Radelczuk i Czuryło (21:16).

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Estonkom brakowało siatkarskich argumentów, aby zagrozić Polkom. Te w kluczowych momentach zdobywały ważne punkty, które pozwoliły im wypracować przewagę. Nie oddały jej do końca seta, ponownie triumfując do 18.

Ostatecznie w fazie grupowej Julia Radelczuk i Julia Czuryło odniosły dwa zwycięstwa i poniosły jedną porażkę w tie-breaku. Taki bilans spokojnie pozwolił im awansować do kolejnej rundy plażowych mistrzostw Europy do lat 18.