Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Polki ze zmiennym szczęściem

Plażowe ME U-18 K: Polki ze zmiennym szczęściem

Julia Radelczuk i Julia Czuryło rozpoczęły zmagania grupowe w plażowych mistrzostwach Europy do lat 18. Młode siatkarki po pierwszych dwóch meczach mają remisowy bilans. Najpierw uległy Norweżkom, ale później wzięły rewanż na skandynawskich siatkarkach, bowiem pokonały parę z Finlandii.

W pierwszym meczu Polki zażarcie walczyły o udany debiut. Pierwszego seta minimalnie przegrały do 19, ale później rozkręciły się i pewnie zwyciężyły 21:16. O zwycięstwie decydował tie-break, w którym nasze siatkarki uległy dopiero w grze na przewagi 15:17.

Radelczuk/Czuryło [POL] – Tennoy/Mol [NOR] 1:2
(19:21, 21:16, 15:17)

Drugie spotkanie to już popisowa gra naszej pary. Radelczuk i Czurylo nie dały szans młodym Finkom. W pierwszym secie rywalki jeszcze momentami próbowały nawiązać walkę, którą przegrały 16:21, ale w drugiej odsłonie były już bezradne. Polki czuły się na boisku bardzo pewnie i od początku powiększały swoją przewagę, kończąc finalnie seta 21:10.

Radelczuk/Czuryło [POL] – Mäenpää/Hirvonen [FIN] 2:0
(21:16, 21:10)

W piątek Radelczuk i Czuryło zmierzą się w ostatnim meczu grupowym z estońską parą Kandimaa/Vares.