Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Kielak i Ciężkowska wygrały swoją grupę

Plażowe ME U-18 K: Kielak i Ciężkowska wygrały swoją grupę

fot. cev.eu

Reprezentujące Polskę na plażowych mistrzostwach świata do lat 18 Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska odniosły trzecią wygraną w fazie grupowej i zakończył ten etap na pierwszym miejscu. Polki w ostatnim swoim spotkaniu w dwóch setach okazały się lepsze od rywalek z Łotwy i awansowały bezpośrednio do 1/8 finału. Kolejne mecze biało-czerwone rozegrają w sobotę, teraz mogą odpocząć i czekać na kolejne rywalki.

Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska po dwóch wygranych czwartkowych meczach w grupie G mistrzostw świata do lat 18 dziś zakończył rozgrywki na tym etapie. W meczu decydującym o pierwszym miejscu Polki zmierzyły się z reprezentantkami Łotwy – Denielą Konstantinovą i Zaigą Kalvane, które miały po pierwszym dniu turnieju na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.Szybko okazało się, że nie będzie to łatwy mecz dla biało-czerwonych. Łotyszki postawiły trudne warunki i cały czas trwała zacięta walka punkt za punkt. Pierwszego seta nasze reprezentantki rozstrzygnęły dopiero w końcówce, wygrywając po walce 21:19.

W drugiej partii Kielak i Ciężkowska kontrolowały wynik i niemal cały czas były o kilka punktów przed przeciwniczkami. Reprezentantki Łotwy mimo ambitnej gry nie były w stanie już się im przeciwstawić i ostatecznie przegrały tę partię do 17. Wygrana 2:0 oznacza, że Polki zakończył rywalizację w grupie G z kompletem zwycięstw na pierwszym miejscu i awansowały bezpośrednio do 1/8 finału. Kolejny mecz naszych siatkarek w sobotę.

grupa G:
Kielak/Ciężkowska POL – Konstantinova/Kalvane LAT 2:0
(21:19, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę