Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Kielak i Ciężkowska wygrały swoją grupę

Plażowe ME U-18 K: Kielak i Ciężkowska wygrały swoją grupę

Reprezentujące Polskę na plażowych mistrzostwach świata do lat 18 Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska odniosły trzecią wygraną w fazie grupowej i zakończył ten etap na pierwszym miejscu. Polki w ostatnim swoim spotkaniu w dwóch setach okazały się lepsze od rywalek z Łotwy i awansowały bezpośrednio do 1/8 finału. Kolejne mecze biało-czerwone rozegrają w sobotę, teraz mogą odpocząć i czekać na kolejne rywalki.

Julia Kielak i Małgorzata Ciężkowska po dwóch wygranych czwartkowych meczach w grupie G mistrzostw świata do lat 18 dziś zakończył rozgrywki na tym etapie. W meczu decydującym o pierwszym miejscu Polki zmierzyły się z reprezentantkami Łotwy – Denielą Konstantinovą i Zaigą Kalvane, które miały po pierwszym dniu turnieju na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Szybko okazało się, że nie będzie to łatwy mecz dla biało-czerwonych. Łotyszki postawiły trudne warunki i cały czas trwała zacięta walka punkt za punkt. Pierwszego seta nasze reprezentantki rozstrzygnęły dopiero w końcówce, wygrywając po walce 21:19.

W drugiej partii Kielak i Ciężkowska kontrolowały wynik i niemal cały czas były o kilka punktów przed przeciwniczkami. Reprezentantki Łotwy mimo ambitnej gry nie były w stanie już się im przeciwstawić i ostatecznie przegrały tę partię do 17. Wygrana 2:0 oznacza, że Polki zakończył rywalizację w grupie G z kompletem zwycięstw na pierwszym miejscu i awansowały bezpośrednio do 1/8 finału. Kolejny mecz naszych siatkarek w sobotę.