Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Dwa zwycięstwa Kielak/Ciężkowskiej na otwarcie turnieju

Plażowe ME U-18 K: Dwa zwycięstwa Kielak/Ciężkowskiej na otwarcie turnieju

fot. CEV

Zmagania na plażowych mistrzostwach Europy do lat 18 rozpoczęły już Julia Kielak oraz Małgorzata Ciężkowska. Polki pewnie wygrały pierwsze spotkanie ze Szwedkami Saxne/Johansson 2:0. W drugim starciu miały już nieco więcej problemów, jednak ostatecznie pokonały Rumunki Bradatan/Hododi 2:1 i obecnie zajmują pierwsze miejsce w grupie G.

W pierwszym spotkaniu grupowym Julia Kielak oraz Małgorzata Ciężkowska mierzyły się ze znacznie niżej notowanymi Szwedkami Emilią Saxne i Fridą Johansson. Pierwszego seta Polki zdominowały od początku do końca, ostatecznie wygrywając pewnie 21:11. Ich rywalki nie zamierzały się jednak łatwo poddać i w drugiej partii nawiązały z biało-czerwonymi wyrównaną, zaciętą walkę. Gra punkt za punkt toczyła się do samego końca, a o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej minimalnie lepsze okazały się Polki, które zwyciężyły 24:22 i w całym meczu 2:0.W drugim spotkaniu dnia duet Kielak/Ciężkowska ponownie rywalizował z niżej notowaną parą – rywalkami Polek były Rumunki Alexia Bradatan oraz Ioana Sorina Hododi. To starcie było dla biało-czerwonych zdecydowanie cięższe, bowiem od początku toczyła się wyrównana, zacięta walka, w której w pierwszym secie lepszy okazał się duet rumuński. Druga partia miała bardzo podobny przebieg, jednak tym razem końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły Kielak i Ciężkowska. Tie-breaka miały już pod kontrolą i ostatecznie triumfowały 15:8 i 2:1 w całym meczu. Tym samym pierwszy dzień zmagań na plażowych mistrzostwach Europy do lat 18 Polki zakończyły z dwoma zwycięstwami i na pierwszym miejscu w grupie G.

gr. G:
Kielak/Ciężkowska POL [7] – Saxne/Johansson SWE [26] 2:0
(21:11, 24:22)

Kielak/Ciężkowska POL [7] – Bradatan/Hododi ROU [23] 2:1
(18:21, 21:18, 15:8)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę