Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Dwa zwycięstwa Kielak/Ciężkowskiej na otwarcie turnieju

Plażowe ME U-18 K: Dwa zwycięstwa Kielak/Ciężkowskiej na otwarcie turnieju

Zmagania na plażowych mistrzostwach Europy do lat 18 rozpoczęły już Julia Kielak oraz Małgorzata Ciężkowska. Polki pewnie wygrały pierwsze spotkanie ze Szwedkami Saxne/Johansson 2:0. W drugim starciu miały już nieco więcej problemów, jednak ostatecznie pokonały Rumunki Bradatan/Hododi 2:1 i obecnie zajmują pierwsze miejsce w grupie G.

W pierwszym spotkaniu grupowym Julia Kielak oraz Małgorzata Ciężkowska mierzyły się ze znacznie niżej notowanymi Szwedkami Emilią Saxne i Fridą Johansson. Pierwszego seta Polki zdominowały od początku do końca, ostatecznie wygrywając pewnie 21:11. Ich rywalki nie zamierzały się jednak łatwo poddać i w drugiej partii nawiązały z biało-czerwonymi wyrównaną, zaciętą walkę. Gra punkt za punkt toczyła się do samego końca, a o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej minimalnie lepsze okazały się Polki, które zwyciężyły 24:22 i w całym meczu 2:0.

W drugim spotkaniu dnia duet Kielak/Ciężkowska ponownie rywalizował z niżej notowaną parą – rywalkami Polek były Rumunki Alexia Bradatan oraz Ioana Sorina Hododi. To starcie było dla biało-czerwonych zdecydowanie cięższe, bowiem od początku toczyła się wyrównana, zacięta walka, w której w pierwszym secie lepszy okazał się duet rumuński. Druga partia miała bardzo podobny przebieg, jednak tym razem końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły Kielak i Ciężkowska. Tie-breaka miały już pod kontrolą i ostatecznie triumfowały 15:8 i 2:1 w całym meczu. Tym samym pierwszy dzień zmagań na plażowych mistrzostwach Europy do lat 18 Polki zakończyły z dwoma zwycięstwami i na pierwszym miejscu w grupie G.