Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Pierwszy półfinał dla Norwegów

Plażowe ME: Pierwszy półfinał dla Norwegów

Za nami już pierwszy z półfinałów mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Spotkały się w nim pary z Norwegii oraz Holandii i po trzysetowym boju triumfowali aktualni mistrzowie olimpijscy Anders Mol i Christian Sørum. Przegrali oni co prawda pierwszego seta, ale w kolejnych dwóch nie dali już rywalom wygrać.  W drugim półfinale Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają z innymi Holendrami, parą Boermans/de Groot.

W pierwszym półfinale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej spotkały się pary z Norwegii  Mol/Sørum i Holandii Brouwer/Meeuwsen. Początek meczu był wyrównany, ale w pewnym momencie Alexander Brouwer i  Robert Meeuwsen odskoczyli na dwa punkty. Norweski duet jednak szybko wyrównał. Gra toczyła się punkt za punkt. Po bloku Andersa Mola to Norwegowie prowadzili 13:12. Blok Meeuwsena oraz błąd Mola dał Holendrom prowadzenie 17:14, a atak Brouwera pozwolił im przeważać już 19:15. Taką przewagę utrzymali już do końca i po ataku Roberta Meeuwsena w meczu było 1:0.

Na początku drugiego seta gra także toczyła się punkt za punkt. Po ataku Meeuwsena Holendrzy prowadzili 5:4. Norwegowie po udanym ataku odskoczyli na 10:8. Na przerwie technicznej 11;10 prowadzili Mol i Sørum.  Holendrzy starali się doprowadzić do remisu, ale kiedy w polu zagrywki znakomicie pracował Anders Mol, ekipa z Norwegii prowadziła 16:12.  Mistrzowie olimpijscy z Tokio zmierzali po tie-breaka, a po kolejnym asie serwisowym Mola było już 19:14. Holendrzy zbliżyli się na 20:17, ale w kolejnej akcji set został zakończony.

Tie-break Holendrzy rozpoczęli od prowadzenia 2:0, rywale doprowadzili do wyrównania. Wynik oscylował wokół remisu, ale kolejna zagrywka Andersa Mola dała już wynik 8:5, a wkrótce było już 11:7. Norwegowie zatrzymali wprawdzie blokiem Søruma (12:9), ale udany atak tego zawodnika dał im piłki meczowe (14:10). Rywale dzięki zagrywce obronili trzy z nich. ale w kolejnej akcji atak skończył Mol.

Mol, A./Sørum, C. NOR [1] – Brouwer/Meeuwsen NED [12] 2:1
(17:21, 21:17, 15:13)