Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-21: Świetny start polskich par

Plażowe MŚ U-21: Świetny start polskich par

Dwie polskie pary miały zagwarantowany udział w turnieju głównym plażowych mistrzostw świata U-21. Obie rozpoczęły już swoje zmagania w fazie grupowej i obie wygrały swoje pierwsze mecze.

Rywalki jak z opery, ale lepiej grały Polki

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio miały dość łatwy start fazy grupowej. Na ich drodze stanęła marokańska para o operowo brzmiących nazwiskach – Aida/Carmen. To jednak Polki grały jak z nut i już w pierwszym secie nie pozostawiły rywalkom złudzeń. Nasze siatkarki wygrały z dużą przewagą 21:12 i było raczej jasne, że to one zanotują pierwsze zwycięstwo w grupie.

Druga odsłona była już kompletną deklasacją. Ciężkowska i Łunio pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie jedynie 5 punktów i spokojnie mogły udać się na regenerację oraz oczekiwać na kolejny swój mecz, który zagrają w czwartek z samego rana naszego czasu, a ich rywalkami będzie ekwadorska para Stephany/Ilanna.

Ciężkowska/Łunio [POL] – Aida/Carmen [MAR] 2:0
(21:12, 21:5)

Pewna wygrana Polaków

Nieco mocniej musieli powalczyć Filip Lejawa i Szymon Beta, ale i oni nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Nasi siatkarze zmierzyli się z egipskim duetem Mazen/Youssef. Pierwszego seta podobnie jak nasze panie Lejawa i Beta wygrali do 12.

Póżniej jednak mieli nieco kłopotów i drugi set przez długi czas był wyrównany. Egipcjanie momentami nawet wychodzili na niewielkie prowadzenie, ale od stanu 16:16 punkty zdobywali już tylko Polacy. Tym samym zanotowali pierwsze zwycięstwo i w czwartek zmierzą się z Chińczykami, którzy również wygrali swój pierwszy mecz.

Lejawa/Beta [POL] – Mazen/Youssuf [EGY] 2:0