Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-21: Polskie duety bez porażki

Plażowe MŚ U-21: Polskie duety bez porażki

Filip Lejawa i Szymon Beta oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio kontynuują rywalizację w fazie grupowej mistrzostw świata U-21 w siatkówce plażowej. W turnieju rozgrywanym w Roi-Et w Tajlandii biało-czerwoni odnieśli kolejne cenne zwycięstwa. Duet Lejawa/Beta wygrał z parą z Chin Zhou Y.J./Xu Zongqi, zaś para Ciężkowska/Łunio pokonała ekipę z Ekwadoru Stephany/Ilanna.

Bez straty seta

Duety Lejawa/Beta i Ciężkowska/Łunio kontynuują dobrą passę w fazie grupowej MŚ U-21. Polskie pary odniosły kolejne wygrane bez straty seta. Filip Lejawa i Szymon Beta zmierzyli się z Chińczykami – Zhou Y.J./Xu Zongqi. Spotkanie lepiej rozpoczęli Azjaci, którzy prowadzili kolejno 5:3 i 8:5. Z czasem jednak biało-czerwoni zaczęli się rozkręcać i doprowadzili do remisu po 11. Druga część seta była zacięta, zespoły walczyły punkt za punkt. Duet z Chin prowadził 19:18, ale nie Polacy potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i finalnie zwyciężyli 21:19.

Wygrana dodała Polakom skrzydeł. Od początku drugiego seta grali lepiej od rywali, szybko wyszli na prowadzenie, które powiększali z każdą kolejną akcją. Przy zagrywce Szymona Bety zyskali przewagę 13:8. Rozpędzeni biało-czerwoni nie dali się zatrzymać i pewnie wygrali tego seta 21:13, a cały mecz 2:0.

Lejawa/Beta  (POL) – Zhou Y.J./Xu Zongqi (CHN) 2:0
(21:19, 21:13)

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio początkowo musiały gonić wynik, bowiem rywalki odskoczyły na 6:3. Polki jednak szybko dostosowały się do gry duetu Stephany/Ilanna i doprowadziły do remisu po 8. Od tego momentu rozpoczęła się wyrównana walka, która trwała do ostatnich minut. Przy stanie 17:17 biało-czerwone wyprowadziły dwie dobre akcje i to była zaliczka, która pozwoliła im doprowadzić do wygranej 21:18.

Siatkarki z Ekwadoru nie zamierzały odpuszczać. W drugiej partii od pierwszych akcji narzuciły swój rytm gry i wyszły na prowadzenie 5:3. Jednak również i tym razem biało-czerwone potrafiły szybko zareagować, czego efektem był remis 7:7. W tej partii Ciężkowska i Łunio nie czekały do końca, wyszły na trzypunktowe prowadzenie już w połowie partii (10:7). Końcówka należała bezsprzecznie do Polek, który wygrały 21:15 i cały mecz 2:0.

Ciężkowska/Łunio (POL) – Stephany/Ilanna (ECU) 2:0
(21:18, 21:15)