Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-19: Polki o krok od awansu do turnieju głównego

Plażowe MŚ U-19: Polki o krok od awansu do turnieju głównego

fot. Danuta Rękawica

Maja Kruczek i Julia Kielak do rywalizacji w plażowych mistrzostwach świata do lat 19 przystąpiły już w kwalifikacjach. W pierwszym spotkaniu potrzebowały trzech setów, aby odnieść zwycięstwo nad Kanadyjkami, zaś w kolejnym w dwóch partiach pokonały duet z Danii. Tym samym dotarły do trzeciej rundy i było o krok od awansu do turnieju głównego. W trzeciej rundzie kwalifikacji przegrały jednak minimalnie z parą z USA i musiały pożegnać się z turniejem.

 Polki na początek zmierzyły się z kanadyjskim duetem Kok/Drozd. W premierowej odsłonie młode Polki grały dość nerwowo. Nie miały skutecznej recepty, aby wypracować sobie przewagę nad rywalkami. Długimi fragmentami wynik oscylował wokół remisu, ale w kluczowych momentach seta to siatkarki z Ameryki Północnej zagrały skuteczniej, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę (21:19).

W drugiej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale tym razem to biało-czerwone zaczęły budować sobie niewielką przewagę (8:6). Mimo że czuły oddech Kanadyjek na plecach, to w środkowej fazie seta odskoczyły im na 14:11. To był przełomowy moment, bo Kanadyjki kompletnie stanęły. Do końca seta zdobyły już tylko jeden punkt, a Kielak i Kruczek doprowadziły do tie-breaka (21:12). Ten na początku był zacięty, ale z czasem inicjatywę zaczęły przejmować biało-czerwone. Objęły one prowadzenie 8:6, a później spisywały się coraz pewniej. Ostatecznie wygrały do 10 i awansowały do drugiej rundy.

W niej ich rywalkami były Dunki – Lyo/Roed. W pierwszym secie biało-czerwone totalnie zdominowały wydarzenia na piasku. Kruczek i Kielak punktowały seriami, a Skandynawki kompletnie się pogubiły. Ich pojedyncze udane akcje spowodowały, że z ledwością przekroczyły barierę 10 oczek. Ostatecznie Polki pozwoliły im tylko na uzbieranie 12 punktów w tej części spotkania.

Druga odsłona była znacznie bardziej zacięta. Kruczek i Kielak nie wypracowały już sobie tak znaczącej przewagi. Dunki znacznie bardziej je naciskały, a momentami próbowały nawet przejąć inicjatywę na piasku. O losach tego seta musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej lepiej spisały się biało-czerwone, które triumfowały 22:20.

W trzeciej rundzie kwalifikacji Polki zmierzyły się z parą amerykańską – Kubiak/Showalter. W pierwszej partii biało-czerwone dość szybko narzuciły rywalkom swój rytm gry. W połowie seta prowadziły czterema punktami (16:12) i spokojnie utrzymały przewagę do końca, wygrywając 21:14. Amerykanki miały jedno spotkanie mniej w nogach, bowiem w pierwszej rundzie trafiły na wolny los. Wykorzystały to w drugim secie. Szybko wywalczyły prowadzenie 6:2, kontrolowały przebieg seta i stopniowo zwiększały przewagę. W połowie partii wynosiła ona już 10 punktów (15:5). Ostatecznie Kubiak i Showalter wygrały 21:11. O wyniku meczu zadecydował tie-break, który okazał się niezwykle zacięty. Końcówka przyniosła obu ekipom dużo emocji i nerwów, a do jej rozstrzygnięcia potrzebna była walka na przewagi. Ostatecznie jednak to Amerykanki cieszyły się z wygranej (19:17), a polski duet pożegnał się z dalszą rywalizacją.

Kok/Drozd CAN – Kruczek/Kielak POL 1:2
(21:19, 12:21, 10:15)

Lyo/Roed DEN – Kruczek/Kielak POL 0:2
(12:21, 20:22)

Kruczek/Kielak POL – Kubiak/Showalter USA 1:2
(21:14, 11:21, 17:19)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę