Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-19: Polacy przepadli w kwalifikacjach

Plażowe MŚ U-19: Polacy przepadli w kwalifikacjach

fot. NLO SMS Spała

Na drugiej rundzie swój udział w kwalifikacjach do plażowych mistrzostw świata do lat 19 zakończyli Szymon Beta i Artem Besarab. Biało-czerwoni najpierw pokonali parę z Ukrainy 2:1, a w kolejnym meczu nie sprostali innemu ukraińskiemu duetowi, przegrywając 0:2.

Artem Beserab i Szymon Beta swoją przygodę z plażowymi mistrzostwami świata do lat 19 zaczęli od kwalifikacji. W pierwszej rundzie zmierzyli się z Ukraińcami – Tereszczenko/Tymczenko. W premierowej odsłonie biało-czerwoni mieli problemy z odnalezieniem własnego rytmu gry. Popełniali więcej niewymuszonych błędów niż rywale, przez co trudno było im przejąć inicjatywę na piasku.W zaciętej końcówce nie kończyli jednak swoich akcji, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy, wygrywając premierową odsłonę 21:18.

W drugim secie początkowo walka toczyła się cios za cios, ale w jednym ustawieniu młodzi Polacy odskoczyli od rywali na 11:6. Ukraińcy próbowali walczyć. Zbliżyli się jeszcze na 9:13, ale na więcej nie było ich stać. Polacy w drugiej fazie seta zdobywali punkty seriami, a rywalom niewiele wychodziło. W efekcie ta część meczu padła ich łupem 21:13. Tie-break stał pod znakiem wyrównanej walki. Żaden z duetów nie potrafił wypracować sobie znaczącej przewagi. Polacy odskoczyli od rywali na 13:11 i w końcówce zachowali więcej zimnej krwi. Ostatecznie odnieśli zwycięstwo 15:13.

W drugim meczu Beta i Besarab ponownie zmierzyli się z reprezentantami Ukrainy, tym razem z duetem Boiko/Savvin. Od początku meczu to rywale narzucili biało-czerwonym swój rytm gry. Odskoczyli im na kilka punktów, a ci nie potrafili zniwelować strat. Krótkimi fragmentami toczyła się walka cios za cios, ale to było zbyt mało. W efekcie premierowa odsłona padła łupem Ukraińców 21:16.

W drugiej partii poszli za ciosem. Mimo że Polacy starali się walczyć, to rywale naciskali ich coraz mocniej. Ponownie wypracowali sobie niewielką przewagę, a biało-czerwoni nie potrafili zdobywać punktów seriami. Ukraińcy kontrolowali wynik (15:10). W końcówce Besarab i Beta już nie poderwali się do walki. Przegrali tą część meczu do 16 i nie awansowali do trzeciej rundy kwalifikacji.

Besarab/Beta POL – Tereszczenko/Tymczenko UKR 2:1  
(18:21, 21:13, 15:13)

Voiko/Savvin UKR – Besarab/Beta POL 2:0
(21:16, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę