Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ U-19 M: Lejawa i Besarab rzutem na taśmę wyszli z grupy

Plażowe MŚ U-19 M: Lejawa i Besarab rzutem na taśmę wyszli z grupy

Spore emocje towarzyszyły ostatniemu meczowi Polaków w grupie D na plażowych mistrzostwach świata do lat 19. Po dwóch porażkach w tie-breakach w ostatnim spotkaniu biało-czerwoni zmierzyli się z niepokonanymi Kanadyjczykami Hershtynovich/Schmidt. Tylko wygrana dawała naszym siatkarzom awans do kolejnej rundy turnieju. Po zaciętych dwóch setach Polacy pokonali rywali 2:0 i grają dalej.

Po porażkach w tie-breakach z parami z Rosji i Ukrainy sytuacja polskich siatkarzy w grupie D w plażowych mistrzostwach świata do lat 19 nie wyglądała dobrze. Przed nimi był ostatni mecz z niepokonanymi do tej pory Kanadyjczykami, który bezwzględnie musieli wygrać, by mieć szansę awansu.

Filip Lejawa i Artem Besarab szybko się przekonali, że Kanadyjczycy nie są łatwymi rywalami. Dotrzymywali im jednak kroku i w końcówce pierwszego seta okazali się minimalnie lepsi, wygrywając 21:19. Daniil Hershtynovich i Kaden Schmidt mimo że awans mieli już zapewniony wcześniej, walczyli o pierwsze miejsce w grupie i nie zamierzali odpuszczać.

W drugim secie znów trwała zacięta walka punkt za punkt i żaden z zespołów nie wypracował sobie większej przewagi. Losy seta rozstrzygały się w końcówce na przewagi, jednak od stanu 21:21 dwie kolejne piłki wygrali biało-czerwoni i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Wygrana dała im trzecie miejsce w grupie i awans do rundy play-off, w której jutro walczyć będą o awans do 1/8 finału.