Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ U-19 K: Polki odpadły w 1/8 finału

Plażowe MŚ U-19 K: Polki odpadły w 1/8 finału

Na 1/8 finału zakończyły swoją przygodę z plażowymi mistrzostwami świata do lat 19 Melania Marcinowska i Urszula Łunio. W czwartek Polki rozegrały dwa spotkania. Najpierw w barażu pokonały 2:0 reprezentantki gospodyń i awansowały do 1/8 finału. Tu trafiły na silną rosyjską parę Boczarowa/Gubina i po łatwo przegranym pierwszym secie, powalczyły w drugim, ale musiały uznać wyższość rywalek. Polki zostały sklasyfikowane na miejscach 9-16.

Nasze siatkarki po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie w grupie awansowały z trzeciego miejsca do barażu. W nim zmierzyły się z reprezentującą Tajlandię parą Suchinna Choemphun/Patcharaporn Seehawong, a stawką tego spotkania był awans do czołowej szesnastki turnieju.

Melania Marcinowska i Urszula Łunio zaczęły ten mecz nieco spięte i na początku popełniały zbyt wiele błędów, nie pozwoliły jednak rywalkom odskoczyć. W końcówce nasze siatkarki złapały właściwy rytm gry i pokonały w pierwszym secie gospodynie 21:18. W drugiej partii Polkom grało się już o wiele łatwiej. Pewnie w polu zagrywki i na siatce, ofiarnie w obronie, do tego wykorzystywały coraz liczniejsze błędy przeciwniczek. Marcinowska i Łunio wygrały tego seta wyraźnie do 14 i całe spotkanie 2:0, czym przypieczętowały swój awans.

W kolejnym meczu o awans do ćwierćfinału czekały na nie już Rosjanki Marija Boczarowa i Jelizawieta Gubina, które bez straty seta wygrały grupę B i przez obserwatorów uważane są za jedne z kandydatek do podium. Polki nieco przestraszył się rywalek w pierwszym secie i były całkowicie pogubione. Rosjanki zdobywały punkty seriami, a biało-czerwone bezradnie się temu przyglądały, tracąc do rywalek coraz więcej punktów. Ostatecznie nasze siatkarki zostały rozbite w pierwszym secie do 8.

Nie zrażone fatalną pierwszą partią Marcinowska i Łunio w drugiej zagrały o wiele lepiej. Wprawdzie Rosjanki cały czas prowadziły jednak przewaga nie była już taka wyraźna. Najwięcej emocji było w końcówce, kiedy to Polki od stanu 17:20 obroniły trzy piłki meczowe i doprowadziły do walki na przewagi. Niestety, kolejne dwie wymiany padły łupem rywalek i to Boczarowa i Gubina wygrały całe spotkanie i zagrają w ćwierćfinale. Biało-czerwone zakończył już swój udział w turnieju i zostały sklasyfikowane na miejscach 9-16.