Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ U-19 już bez Polaków

Plażowe MŚ U-19 już bez Polaków

Na 1/8 finału Filip Lejawa i Artem Besarab zakończyli swój udział w plażowych mistrzostwach świata do lat 19. Biało-czerwoni wcześniej pokonali przedstawicieli Paragwaju, a na tym etapie turnieju gładko przegrali z reprezentantami Czech.

Filip Lejawa i Artem Besarab rzutem na taśmę awansowali do fazy pucharowej. W barażach zmierzyli się z duetem Santi/Pocho z Paragwaju. W pierwszej partii biało-czerwoni popełniali mniej błędów, częściej dyktowali warunki gry, a w końcówce pewnie prowadzili, wygrywając 21:17.

Jednak w drugim secie nie poszli za ciosem. Tym razem do głosu zaczęli dochodzić reprezentanci Paragwaju, a Polakom zdobywanie punktów przychodziło z trudem. W końcówce nie znaleźli już sposobu na powrót do gry, w efekcie ta część meczu zakończyła się ich porażką 18:21. W tie-breaku emocji nie brakowało. Żadna z par nie uzyskała znaczącej przewagi, a o wyniku musiała zadecydować walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali Lejawa i Besarab, którzy dzięki zwycięstwu 20:18 awansowali do czołowej szesnastki turnieju.

W kolejnej rundzie czekał ich pojedynek z rówieśnikami z Czech – Semerad/Sepka. Biało-czerwoni źle weszli w to spotkanie, a rywale od razu przejęli inicjatywę na boisku. Czesi dominowali na siatce, a pojedyncze udane zagrania Polaków nie pozwalały im toczyć wyrównanej walki. Popełniali dużo błędów, a przeciwnicy wykorzystywali większość okazji na zdobywanie punktów. W efekcie premierowa odsłona padła ich łupem 21:11.

W drugim secie biało-czerwoni poprawili swoją grę. Przeciwnikom zdobywanie punktów nie przychodziło już z taką łatwością. Częściej wynik był bardziej wyrównany, ale w decydujących momentach ponownie skuteczniejszą siatkówkę pokazali Czesi. Polakom zabrakło siatkarskich argumentów, a porażka 18:21 sprawiła, że zakończyli swój udział w mistrzostwach świata do lat 19.