Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-19: Polki z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Plażowe MŚ U-19: Polki z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Dobrze w plażowych mistrzostwach świata do lat 19 radzą sobie Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Polki z kompletem zwycięstw zakończyły fazę grupową. W piątek pokonały w dwóch setach przeciwniczki z Łotwy.

W piątek Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zakończyły zmagania w fazie grupowej plażowych mistrzostw świata do lat 19. Na jej zakończenie biało-czerwone zmierzyły się z reprezentantkami Łotwy – Konstantinową i Ebere.

Początek meczu był wyrównany. Oba duety walczyły cios za cios, a wynik oscylował wokół remisu. Jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wysunęły się Łotyszki, które wygrywały 11:9, ale Polki szybko odrobiły straty, a potem same przystąpiły do ataku. Odskoczyły od rywalek na 16:14, a końcówka należała już zdecydowanie do nich. W niej pozwoliły przeciwniczkom wywalczyć tylko punkt, a przez to premierowa odsłona padła ich łupem 21:15.

W drugim secie poszły za ciosem. Już na jego początku objęły prowadzenie 6:4, ale rywalki nie zamierzały odpuszczać. W jednym ustawieniu odrobiły straty i wyszły nawet na prowadzenie 10:9, ale na więcej nie było ich stać. W drugiej fazie tej części spotkania ponownie do głosu doszły biało-czerwone, które wypracowały sobie niewielką przewagę (15:13). W końcówce Łotyszki znowu stanęły, dzięki czemu Polki pewnie triumfowały 25:16, awansując do kolejnej rundy bez porażki.