Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-19: Polki z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Plażowe MŚ U-19: Polki z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

fot. Wojtek Szabelski

Dobrze w plażowych mistrzostwach świata do lat 19 radzą sobie Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Polki z kompletem zwycięstw zakończyły fazę grupową. W piątek pokonały w dwóch setach przeciwniczki z Łotwy.

W piątek Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zakończyły zmagania w fazie grupowej plażowych mistrzostw świata do lat 19. Na jej zakończenie biało-czerwone zmierzyły się z reprezentantkami Łotwy – Konstantinową i Ebere.Początek meczu był wyrównany. Oba duety walczyły cios za cios, a wynik oscylował wokół remisu. Jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wysunęły się Łotyszki, które wygrywały 11:9, ale Polki szybko odrobiły straty, a potem same przystąpiły do ataku. Odskoczyły od rywalek na 16:14, a końcówka należała już zdecydowanie do nich. W niej pozwoliły przeciwniczkom wywalczyć tylko punkt, a przez to premierowa odsłona padła ich łupem 21:15.

W drugim secie poszły za ciosem. Już na jego początku objęły prowadzenie 6:4, ale rywalki nie zamierzały odpuszczać. W jednym ustawieniu odrobiły straty i wyszły nawet na prowadzenie 10:9, ale na więcej nie było ich stać. W drugiej fazie tej części spotkania ponownie do głosu doszły biało-czerwone, które wypracowały sobie niewielką przewagę (15:13). W końcówce Łotyszki znowu stanęły, dzięki czemu Polki pewnie triumfowały 25:16, awansując do kolejnej rundy bez porażki.

Grupa F
Ciężkowska/Łunio POL – Konstantinowa/Ebere LAT 2:0
(21:15, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę