Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-19: Polacy wciąż niepokonani

Plażowe MŚ U-19: Polacy wciąż niepokonani

fot. Danuta Rękawica

Dwa kolejne zwycięstwa w plażowych mistrzostwach świata do lat 19 odnieśli Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa. Biało-czerwoni w piątek pokonali w trzech setach przeciwników ze Szwajcarii i Australii. Dzięki tym zwycięstwom wygrali grupę i bez porażki awansowali do dalszej fazy turnieju.

W Turcji trwają plażowe mistrzostwa świata do lat 19. W kolejnym dniu rywalizacji w ramach Grupy G Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa zmierzyli się z rywalami ze Szwajcarii – Breer/Deecke. Biało-czerwoni źle weszli w mecz. W premierowej odsłonie to Szwajcarzy doszli do głosu. Popełniali mniej błędów i skuteczniej grali na siatce. Częściej punktowali seriami przy własnej zagrywce, co przełożyło się na ich przewagę. Nie oddali jej do końca seta, triumfując 21:17.W drugiej odsłonie przebudzili się Czachorowski i Lejawa, którzy zdołali odskoczyć na kilka oczek. Polacy poprawili skuteczność na siatce i sprawiali przeciwnikom więcej problemów w polu serwisowym. Z kolei Szwajcarzy obniżyli loty, czego efektem była ich porażka do 15. Najbardziej zacięty był tie-break. Długimi fragmentami wynik w nim oscylował wokół remisu. Żadnej z par nie udało się wypracować znaczącej przewagi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, którzy wygrali 15:13, odnosząc drugą wygraną w fazie grupowej.


Na koniec rywalizacji w fazie grupowej Polacy zmierzyli się z australijską parą, Hood/Bergh. Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Biało-czerwoni jako pierwsi odskoczyli od rywali na 12:10, ale ci szybko doprowadzili do remisu (15:15). Zanosiło się nawet na batalię na przewagi, ale Czachorowski i Lejawa potrafili przełamać przeciwników przy swoim serwisie. W efekcie premierowa odsłona padła ich łupem 21:19.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie, a oba duety szły łeb w łeb (5:5). Udane zagrania były przeplatane błędami, ale ani Polacy, ani Australijczycy nie potrafili znaleźć sposobu na zyskanie przewagi (11:11). W drugiej fazie seta raz jeden, raz drugi duet wychodził na prowadzenie, al. Eo jego losach musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej Czachorowski i Lejawa przegrali 21:23. Tie-break także rozpoczął się od walki cios za cios (7:7). W kluczowej jego fazie to jednak biało-czerwoni przełamali rywali (11:8). W końcówce nie doprowadzili już do nerwowej sytuacji, a wygrana 15:12 sprawiła, że do dalszej fazy turnieju awansowali bez porażki.

Grupa G
Czachorowski/Lejawa POL – Breer/Deecke SUI 2:1
(17:21, 21:15, 15:13)
Czachorowski/Lejawa POL – Hood/Bergh AUS 2:1
(21:19, 21:23, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę