Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ M: Zmienne szczęście Polaków

Plażowe MŚ M: Zmienne szczęście Polaków

W Meksyku, gdzie rozgrywane są plażowe mistrzostwa świata, Polacy zagrali ze zmiennym szczęściem. Bartosz Łosiak i Michał Bryl pokonali braci Capograsso i odnieśli drugie zwycięstwo. Natomiast Piotr Kantor i Jakub Zdybek musieli uznać wyższość niemieckiej pary Ehlers/Wickler.

Dobra passa trwa

Bartosz Łosiak i Michał Bryl po wygraniu meczu otwarcia w sobotę bez straty seta, również w niedzielę sięgnęli po zwycięstwo w dwóch setach, pokonując argentyński braci Capogrosso. Polacy krok po kroku budowali swoją przewagę na boisku od stanu (8:6). Michał Bryl miał dzisiaj więcej szans w ataku i dodatkowo już w partii otwarcia zapisał na swoim koncie dwa punktowe bloki. Nasza para w decydującą fazę seta weszła, prowadząc (16:11), aby następnie zamknąć tę partię 21:16.

Polacy kontynuowali dobrą grę w drugim secie. Michał Bryl ponownie błyszczał w bloku – trzy punkty w tym elemencie, a siła ataku rozkładała się po równi pomiędzy obu zawodników, którzy wypracowali sobie czteropunktową przewagę (17:13). Jednak Argentyńczycy nie składali broni, goniąc wynik. Ostatecznie w końcówce Polacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc mecz wynikiem 21:19.

Łosiak/Bryl (POL) – Capogrosso N./Capogrosso T. (ARG) 2:0
(21:16, 21:19)

NIE UDAŁO SIĘ SPRAWIĆ NIESPODZIANKI

Niestety niedziela nie była udana dla Piotra Kantora i Jakuba Zdybka, którzy po pokonaniu Amerykanów w sobotę, dziś ulegli dużo wyżej notowanej parze Nils Ehlers/Clemens Wickler. Od samego początku spotkania Niemcy narzucili swoją grę, błyskawicznie uciekając z wynikiem (11:5; 15:6). Ehlers fantastycznie spisywał się w ataku i był nie do zatrzymania dla naszej pary. Nasz zespół nie mógł znaleźć odpowiedzi na grę rywali, przegrywając partię otwarcia 21:12.

Choć drugi set miał nieco bardziej wyrównany początek, rywale ponownie uciekli z wynikiem, widocznie dominując na boisku. Ehlers, tym razem, grał niezwykle skutecznie w bloku (4 punkty w tym elemencie), co dodatkowo wpływało na większą liczbę błędów po stronie naszych zawodników. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 21:14 dla Niemców. Natomiast Piotr Kantor zamknął spotkanie z dorobkiem 13 punktów (11 ataków, 2 bloki), a Jakub Zdybek z 7 – wszystkie zdobyte atakami.

Ehlers/Wickler – Kantor/Zdybek 2:0
(21:12, 21:14)