Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Kantor/Zdybek poza turniejem

Plażowe MŚ: Kantor/Zdybek poza turniejem

W nocy czasu polskiego do kolejnego etapu rywalizacji podczas plażowych mistrzostw świata stanęli Piotr Kantor i Jakub Zdybek. Na ich drodze stanęli Miles Partain i Andy Benesh. Siatkarze ze Stanów Zjednoczonych okazali się lepsi od biało-czerwonych i wygrali w dwóch setach. Dla polskiej pary był to zatem ostatni mecz w turnieju. Duet Kantor/Zdybek zakończył mistrzostwa świata na 17. miejscu.

Od początku było wiadomo, że przed duetem z kraju nad Wisłą stanie trudne zadanie, bowiem rywale to 4. drużyna światowego rankingu. Mimo to Kantor i Zdybek od pierwszych akcji grali czujnie, nie dając Amerykanom narzucić sobie ich rytmu gry. Po błędzie rywali biało-czerwoni prowadzili 8:6, jednak siatkarze z USA szybko odrobili straty. Wyrównana gra utrzymywała się do stanu po 16 i w tym momencie duet z USA wrzucił wyższy bieg. Akcja w wykonaniu Partaina zakończyła seta wygraną Amerykanów 21:17.

Ekipa ze Stanów Zjednoczonych od pierwszych piłek w drugim secie chciała narzucić swoje tempo. Partain i Benesh wyszli na prowadzenie 6:3, jednak biało-czerwoni również nie zamierzali odpuścić. Blok Kantora dał remis 9:9. Tym razem jednak biało-czerwonym nie udało się dotrzymać kroku rywalom. W połowie seta Amerykanie prowadzili 14:10. Kilkupunktowa przewaga uzyskana na tym etapie, pozwoliła im dokończyć dzieła i wygrać seta do 16.

Partain/Benesh – Kantor/Zdybek 2:0
(21:17, 21:16)