Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ K: Polki z pewnym zwycięstwem nad Włoszkami

Plażowe MŚ K: Polki z pewnym zwycięstwem nad Włoszkami

W drugim meczu plażowych mistrzostw świata Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik pokonały włoską parę Scampoli/Bianchin 2:0.

Już w pierwszym secie Polki pokazały swoją wyższość. Szybko zbudowały sobie kilkupunktową przewagę (13:9). Pod koniec partii Włoszki były blisko wyrównania, ale od stanu 17:18 biało-czerwone pozwoliły rywalkom zdobyć tylko jeden punkt.

W drugim secie Wojtasik i Kociołek od początku narzuciły swój rytm gry, dzięki czemu szybko zbudowały sobie kilkupunktowe prowadzenie – 13:7. Scampoli i Bianchin nie mogły znaleźć recepty na świetnie grające Polki. Udało im się to dopiero przy stanie 16:7 dla naszej pary. Włoszki zdobyły cztery punkty z rzędu, zmniejszając nieco straty. To jednak było wszystko, na co było tego dnia stać włoski duet. Wojtasik i Kociołek postawiły kropkę nad i, wygrywając drugiego seta 21:12.

Scampoli/Bianchin ITA – Wojtasik/Kociołek POL 0:2
(18:21, 12:21)