Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ K: Polki nie dały szans dwójce z Dominikany

Plażowe MŚ K: Polki nie dały szans dwójce z Dominikany

Za Jagodą Gruszczyńską i Aleksandrą Wachowicz drugie spotkanie w grupie E plażowych mistrzostw świata. Reprezentantki Polski pokonały w nim bardzo pewnie dwójkę z Dominikany Almanzar/Payano.

Polki otworzyły mecz dość mocno i od razu odskoczyły na 5:0. Dobrze atakowały, Aleksandra Wachowicz dołożyła do tego blok i w kolejnych akcjach obraz gry był podobny. Choć reprezentantki Dominikany zaczęły kończyć swoje akcje, to przewaga Polek utrzymywała się cały czas. Te bowiem cały czas były też skuteczne (13:8). Kolejne udane bloki Wachowicz pozwoliły biało-czerwonym zwiększyć dystans (17:11), a niedługo później polska para wygrała seta bez większych problemów.

KROPKA NAD „I”

Biało-czerwone grały swoje również w kolejnej odsłonie. Świetnie atakowała Wachowicz, a miała ku temu okazje, bo rywalki nie kończyły swoich akcji. Bardzo dobrze zagrywała Jagoda Gruszczyńska, przewaga Polek szybko rosła (14:5).  Rywalki pomagały, popełniając błędy i drugi set zakończył się bardzo szybko – pewnym zwycięstwem reprezentantek Polski.

Polki otworzyły mistrzostwa świata porażką w tie-breaku z Hiszpankami, teraz zapisały na koncie łatwą wygraną. W poniedziałek czeka je jeszcze starcie z duetem Mariafe/Clancy.

Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Almanzar/Payano (DOM) 2:0
(21:15, 21:13)