Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ K: Druga porażka Polek, teraz czas na baraże

Plażowe MŚ K: Druga porażka Polek, teraz czas na baraże

W Meksyku zakończyła się faza grupowa plażowych mistrzostw świata siatkarek. W ostatnim meczu polska para – Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały z australijską dwójką – Mariafe/Clancy. Bilans dwóch przegranych w grupie oznacza, że Polki zajęły w niej 3. miejsce,  a o awans do dalszej części turnieju zawalczą we wtorkowych barażach.

W ostatnim grupowym spotkaniu Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zmierzyły się z australijską dwójką – Mariafe/Clancy. Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Australii, które już na początku starcia wypracowały kilkupunkowe prowadzenie (11:6). Mimo starań Polek Australijki utrzymywały się na pozycji liderek. Dopiero pod koniec inauguracyjnego seta biało-czerwone rozpoczęły swój pościg. As serwisowy Wachowicz zmniejszył dystans do jednego punktu (17:18) i polskie siatkarki zobaczyły szanse na odwrócenie losów pojedynku. Niestety było to tylko złudzenie, gdyż zawodniczki z Australii nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia, a Mariafe atakiem zapisała pierwszą partię na ich koncie (21:18).

Drugą odsłonę Polki zaczęły już o wiele lepiej. Biało-czerwone dotrzymywały kroku rywalkom i nie pozwoliły, aby te ponownie uciekły im wynikiem (12:12). Niestety ta taktyka była skuteczna tylko w pierwszej części seta. Gdy Australijki tylko znalazły kawałek wolnego miejsca, szybko wypracowały kilkupunktową przewagę. Biało-czerwone robiły co mogły, żeby utrzymać się w grze. Niestety przeciwniczki były za mocne. Drugą partię również skutecznym atakiem skończyła Mariafe (21:16).

Mariafe/Clancy – Gruszczyńska/Wachowicz 2:0
(21:18, 21:16)