Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Brazylijki mistrzyniami świata, dramatyczna kontuzja w meczu o brąz

Plażowe MŚ: Brazylijki mistrzyniami świata, dramatyczna kontuzja w meczu o brąz

Brazylijki Duda i Ana Patricia zostały mistrzyniami świata w siatkówce plażowej. W finale pokonały 2:0 kanadyjską parę Sophie Bukovec i Brandie Wilkerson. Wcześniej na boisku pojawiły się pary walczące o brązowy medal, ale ten mecz zakończył się przedwcześnie przez dramatycznie wyglądającą kontuzję Joany Heidrich ze Szwajcarii. Tym samym brąz przypadł parze niemieckiej.

W pierwszym secie finału Brazylijki były wyraźniej lepsze od swoich rywalek. Wyszły na prowadzenie 8:3, a później powiększały przewagę, w pewnym momencie prowadząc sześcioma punktami (15:9). Do samego końca kontrolowały przebieg tej partii, wygrywając 21:17.

Drugi set był nieco bardziej wyrównany, ale wciąż minimalnie lepsze były Brazylijki. Przy 14:10 wydawało się, że jest po meczu, ale jeszcze jednego zrywu spróbowały Kanadyjki, doprowadzając do remisu 14:14, a później do wyrównanej końcówki. W niej więcej zimnej krwi zachowały Duda i Ana Patricia, które wygrały 21:19 i zostały mistrzyniami świata.

Bukovec/Brandie [CAN] – Duda/Ana Patricia [BRA] 0:2
(17:21, 19:21)

Mecz o brązowy medal zakończył się w dramatycznych okolicznościach. Joana Heidrich i Anouk Vergé-Dépré prowadziły w meczu z niemiecką parą Svenja Müller/Cinja Tillmann. Wygrały pierwszego seta 21:16 i prowadziły w drugiej partii 10:7. W tym momencie Joana Heidrich po wykonaniu zagrywki z przeraźliwym krzykiem usiadła na boisku, trzymając się za bark i było wiadomo, że jest to koniec meczu. Zawodniczce długo udzielano pomocy medycznej, a mecz zakończył się kreczem Szwajcarek i zweryfikowaniem wyniku na 2:1 dla Niemek, które tym samym zdobyły brązowe medale mistrzostw świata.

Müller/Tillmann [GER] – Heidrich/Vergé-Dépré [SUI] 2:1
(16:21, 7:10 i krecz Heidrich/Vergé-Dépré)