Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ-21 M: Ćwierćfinał nie dla Polaków

Plażowe MŚ-21 M: Ćwierćfinał nie dla Polaków

Mateusz Florczyk i Filip Lejawa pożegnali się z plażowymi mistrzostwami świata do lat 21. Po udanym piątku, gdy ograli gospodarzy w fazie grupowej, a następnie w części pucharowej pokonali Filipińczyków, biało-czerwoni musieli uznać wyższość pary z Chile w 1/8 finału turnieju.

Polska para nie zdobyła w tym meczu żadnego seta, jednak naprawdę niewiele brakowało, aby doszło do tie-breaka. W pierwszym secie dominacja Noego Araveny i Martína Iglesiasa była niezaprzeczalna. Chilijczycy wygrali pewnie 21:15.

Emocji nie brakowało natomiast w drugiej odsłonie, w której doszło do bardzo zaciętej gry na przewagi. Florczyk i Lejawa byli o włos od wygrania tego seta i doprowadzenia do tie-breaka. Rywale byli jednak równie zmotywowani i ostatecznie to oni cieszyli się  wygranej 26:24 i 2:0 w całym meczu. Dla polskiej pary było to ostatnie spotkanie w MŚ U-21.

Aravena/Iglesias – Florczyk/Lejawa 2:0
(21:15, 26:24)