Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U18: Dobra passa Polek, jest awans do 1/8

Plażowe ME U18: Dobra passa Polek, jest awans do 1/8

W Madrycie trwają mistrzostwa Europy do lat 18 w siatkówce plażowej. Wśród dziewcząt walce o kontynentalny czempionat Polskę reprezentują Julia Radelczuk i Paulina Łabuz. Polki mają za sobą już spotkania w fazie grupowej. W czwartek biało-czerwone pokonały 2:0 duet Altieri/Huesca, zaś w piątek wygrały w dwóch setach ze Szwedkami – Emilią Saxne i Sanną Madestam i 2:1 z Łotyszkami – Ebere i Gintere.

Julia Radelczuk i Paulina Łabuz póki co doskonale spisują się w mistrzostwach Europy do lat 18. W piątek wczesnym popołudniem zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo w fazie grupowej, pokonując Szwedki – Emilię Saxne i Sannę Madestam.

W pierwszym secie biało-czerwone  wypracowały sobie bezpieczną przewagę i pokonały Szwedki bez większych problemów. Dużo więcej emocji przyniosła druga partia. Doszło w niej bowiem do walki na przewagi. Ostatecznie jednak górą były Łabuz i Radelczuk, które wygraną 22:20 przypieczętowały wygraną 2:0.

W drugim meczu od początku było gorąco. Obie ekipy prezentowały wyrównany poziom, ustrzegały się błędów, a to doprowadziło do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się Łotyszki – Ebre/Gintere. Polki odmieniły losy spotkania w drugiej partii. Szybko uzyskały bezpieczne prowadzenie i wygraną do 11 doprowadziły do decydującego, trzeciego seta. W tie-breaku Polki świetnie zagrywały i ten element pomógł im wygrać 15:10, a cały mecz 2:1.

Tym samym Polki awansowały do 1/8 finału mistrzostw Europy do lat 18 w siatkówce plażowej.

Łabuz/Radelczuk (POL) – Saxne/Madestam (SWE) 2:0
(21:16, 22:20)

Łabuz/Radelczuk – Ebere/Gintere 2:1
(24:26, 21:11, 15:10)