Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-20 K: Złoty medal Ciężkowskiej i Łunio

Plażowe ME U-20 K: Złoty medal Ciężkowskiej i Łunio

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zdobyły złoty medal mistrzostw Europy U-20. Polki w finale turnieju, pokonały 2:1 szwajcarską parę Bossart/Kernen.

Polki dobrze rozpoczęły mecz i szybko wyszły na prowadzenie (5:2). Ciężkowska i Łunio utrzymywały prowadzenie jeszcze przez jakiś czas. Przeciwniczki nie zamierzały łatwo oddawać punktów. Bossart i Kernen poprawiły swoją grę i doprowadziła do remisu 16:16. Biało-czerwone podrażnione utratą prowadzenia, ponownie zanotowały dobry fragment gry. Dzięki dobrej postawie na siatce Ciężkowskiej, Polki wygrały pierwszego seta 21:17.

W drugiej partii, przeciwniczki Polek grały zdecydowanie lepiej. Od samego początku gra układała się po ich myśli (9:3). Niemal bezbłędna gra Szwajcarek sprawiła, że Polki nie miały wiele do powiedzenia w tym secie. Bossart i Kernen pewnie wygrały drugiego seta 21:13.

Wysoka przegrana w drugim secie zmotywowała Polki do lepszej gry. Biało-czerwone otworzyły tie-breaka prowadzeniem 3:0. Rywalki robiły co mogły by doprowadzić do remisu, ale polski duet kontrolował przebieg decydującej partii. Skuteczne bloki i ataki Ciężkowskiej i Łunio były nie do zatrzymania. Polki wygrały seta 15:11 i zdobyły tytuł mistrzyń Europy.

Ciężkowska/Łunio – Bossart/Kerner 2:1
(21:17, 13:21, 15:11)