Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-20 K: Polki zagrają o złoto

Plażowe ME U-20 K: Polki zagrają o złoto

Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska zagrają o złoty medal mistrzostw Europy U-21. Nasze siatkarki pokonały austriacki duet Berger/Hohenauer 2:0 i awansowały do finału tej imprezy.

Polki już zapewniły sobie medal mistrzostw Europy. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Szczególnie w pierwszym secie Austriaczki postawiły wysoko poprzeczkę, a partia skończyła się dopiero po 26 punkcie! Nasze siatkarki popełniły jednak w tym secie mniej błędów niż rywalki i to zadecydowało o końcowym triumfie w tym secie.

Po nerwowym pierwszym secie wygranym przez Polki, nasze siatkarki zagrały dużo spokojniej w drugiej partii. Ciężkowska i Łunio były skuteczniejsze w ataku od rywalek i prowadziły grę w drugiej odsłonie, z czasem osiągając sporą przewagę, która ostatecznie wyniosła sześć punktów na koniec seta. Polki wygrały 21:15 i zagrają o złoty medal ze zwyciężczyniami z pary Pavelkova/Pavelkova – Bossart/Kernen. Z tymi drugimi Polki się już mierzyły w grupie, zwyciężając 2:0.

Ciężkowska/Łunio [POL] – Berger/Hohenhauer [AUT] 2:0
(26:24, 21:15)