Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 K: Polki z kompletem zwycięstw w grupie

Plażowe ME U-20 K: Polki z kompletem zwycięstw w grupie

Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska wygrały swój trzeci mecz w grupie przeciwko Muriel Bossart i Leonie Kernen ze Szwajcarii. Zrobiły to bez straty seta i tym samym jako niepokonane zajęły pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza partia piątkowego meczu przeciwko Szwajcarkom była wyrównana. Bossart i Kernen objęły prowadzenie 8:7 i cały czas trzymały się na styku. Co prawda w drugiej fazie seta role nieco się odwróciły i to nasze siatkarki osiągnęły jednopunktową przewagę 16:15, ale oznaczało to, że cała odsłona rozstrzygnie się w końcówce, gdzie zawsze jest ryzyko popełnienia błędu lub niekorzystnych warunków atmosferycznych. Polki wytrzymały jednak presję i ostatecznie wygrały 21:18.

W drugim secie grały już bardziej swobodnie i szybko osiągnęły przewagę 8:2. Wystarczyło tylko trzymać rywalki na dystans, żeby cieszyć się ze zwycięstwa. Tym razem Szwajcarki nie znalazły recepty na nasze siatkarki i mogły tylko się przyglądać, jak Polki uciekają najpierw na 16:6, a później kończą spokojnie tego seta wynikiem 21:15.

Zwycięstwo Polek było dla nich bardzo istotne. Zwycięzcy grup awansują bowiem bezpośrednio do 1/8 finału, a miejsca drugie i trzecie muszą przebrnąć jeszcze przez dodatkową fazę play-off, zatem nasze siatkarki nie dość, że są już wraz z siedmioma innymi parami o rundę dalej, niż pozostali, to mają jeszcze odrobinę więcej czasu na regenerację i przygotowanie do kolejnych spotkań.

Ciężkowska/Łunio [POL] – Bossart/Kernen [SUI] 2:0
(21:18, 21:15)