Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20: Dwa zwycięstwa Polek na starcie fazy grupowej

Plażowe ME U-20: Dwa zwycięstwa Polek na starcie fazy grupowej

Od czwartku do niedzieli w łotewskiej Rydze toczy się rywalizacja o medale w mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej do lat 20. Wśród pań Polskę reprezentują Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Biało-czerwone grają w grupie E. W pierwszym meczu pokonały reprezentantki gospodarzy – Beate Runce i Kitiję Martini Adamsone.

Polki zainaugurowały rywalizację w mistrzostwach Europy do lat 20 w bardzo dobrym stylu. W pierwszym secie wypracowały sobie wysoką przewagę i w żadnym momencie nie straciły koncentracji. Efektem była wygrana do 12. W drugiej odsłonie Polki kontynuowały dobrą grę. Wprawdzie rywalki zdobyły w tej partii kilka punktów więcej, to jednak nie zagroziły biało-czerwonym z zwycięstwie.

Nasze siatkarki plażowe w kolejnych meczach grupowych zagrają ze Słowaczkami Dominiką  Dancovą i Katariną Matyushenkovą oraz szwajcarską parą Muriel Bossart i Leona Kernen. W bezpośrednim meczu par ze Szwajcarii i Słowacji lepsze okazały się Bossart i Kernen, które pokonały 2:0 duet Dancova/Matyushenkova, w obu setach wygrywając 21:9.

Ciężkowska/Łunio (POL) – Runce/Martini Adamsone (LAT) 2:0
(21:12, 21:16)

Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska były zdecydowanymi faworytkami spotkania ze słowacką parą Dancova/Matyushenkova. Polki od początku potwierdziły, że są lepszymi siatkarkami od rywalek. Objęły od razu prowadzenie 8:4 i kontrolowały przebieg spotkania. Sukcesywnie powiększały swoją przewagę i w dalszej fazie seta wygrywały już 16:8. Do końca tej partii oddały rywalkom już tylko dwa punkty i pewnie wygrały 21:10.

Druga partia zaczęła się identycznie. Nasze siatkarki ponownie wyszły na prowadzenie 8:4, z tą różnicą, że później ich przewaga w środku partii wynosiła o jeden punkt mniej (16:9). Nie miało to jednak większego znaczenia dla dalszych losów tego seta. Polki wygrały z dużą przewagą i zanotowały drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

Ciężkowska/Łunio (POL) – Dancova/Matyushenkova (SVK) 2:0
(21:10, 21:12)