Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-18 M: Polacy tuż za podium

Plażowe ME U-18 M: Polacy tuż za podium

Szymon Beta i Artem Besarab nie zdołali sięgnąć po medal w plażowych mistrzostwach Europy U-18. Polacy dobrze rozpoczęli swój mecz półfinałowy, ale po wygraniu pierwszego seta w dwóch kolejnych to Duńczycy okazali się lepsi. W spotkaniu o brąz biało-czerwoni mierzyli się z Belgami. W tym pojedynku nie brakowało walki, ale w obu odsłonach lepsi okazali się rywale – Humblet A./Hendrikx.

W półfinale na polski duet czekali Duńczycy – Hjalmer Elmbæk Madsen i Andreas Sejer Kofod Brinck. Początek pojedynku grany był pod dyktando Polaków, którzy szybko odskoczyli na 4:1. Rywale jednak nie mieli zamiaru odpuszczać i po ataku Brincka wyrównali wynik (5:5).

Passę przeciwników przerwał dopiero skutecznym atakiem Szymon Beta. W kolejnych akcjach to Polacy przejęli inicjatywę. Dystans przy zagrywkach Artema Besaraba szybko rósł, biało-czerwoni odskoczyli na 16:10. Rywale starali się walczyć, jednak tak powstała przewaga wystarczyła, by to reprezentanci Polski triumfowali w inauguracyjnej partii do 16.

Duńczycy z nową energią weszli w drugą odsłonę (4:2, 6:3). Biało-czerwoni zmniejszyli dystans, walka wyrównała się (11:10). Polski duet nie potrafił jednak przełamać rywali, którzy wciąż pozostawali na prowadzeniu. Skutecznie punktował Madsen (14:12). Polacy mieli problem z zatrzymaniem rozpędzających się Duńczyków. W końcówce siatkarze z Danii zaliczyli serię udanych zagrań i doprowadzili do trzeciej partii.

Madsen/Brinck kontynuowali skuteczną grę w decydującym secie (4:2, 7:2). Polacy próbowali walczyć, obronili kilka piłek meczowych, jednak wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to Duńczycy awansowali do finału. Biało-czerwonym pozostała walka o 3. miejsce.

półfinał:
Madsen/Brinck DEN – Beta/Besarab POL 2:1
(16:21, 21:15, 15:10)

W starciu o 3. miejsce na Polaków czekali Belgowie – Alexy Humblet i Daan Hendrikx. Skuteczne zagrania Szymona Bety pozwoliły Polakom prowadzić na początku meczu o brązowy medal, ale szybko Belgowie odrobili straty (2:4, 5:5). Głównie za sprawą celnych ataków Humbleta rywale odskoczyli na 10:7. Raz za razem celne zagrywki posyłał Humblet i dystans szybko się powiększył (16:12). W dalszej fazie seta to biało-czerwoni zaliczyli serię udanych zagrań, dobrze na siatce grał Besarab (17:16). Polakom nie udało się jednak przełamać rywali. Kropkę nad i w tej odsłonie skutecznym atakiem postawił Humblet.

Otwarcie drugiego seta było zacięte, wynik oscylował wokół remisu (7:7). Chociaż Belgowie wychodzili na nieznaczne prowadzenie, polska para odrabiała straty (10:8, 12:12). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie zmieniała się. Humblet/Hendrikx odskakiwali na dwa punkty, a Polacy po chwili doprowadzali do remisu. Biało-czerwoni nie potrafili jednak przełamać rywali. Po ataku Daana Hendrikxa Belgowie mieli kolejne piłki meczowe (20:18). Siatkarze z Polski obronili pierwszą z nich, ale nie udało im się doprowadzić do walki na przewagi i turniej kończą tuż za podium.