Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-18 M: Polacy tuż za podium

Plażowe ME U-18 M: Polacy tuż za podium

fot. NLO SMS Spała

Szymon Beta i Artem Besarab nie zdołali sięgnąć po medal w plażowych mistrzostwach Europy U-18. Polacy dobrze rozpoczęli swój mecz półfinałowy, ale po wygraniu pierwszego seta w dwóch kolejnych to Duńczycy okazali się lepsi. W spotkaniu o brąz biało-czerwoni mierzyli się z Belgami. W tym pojedynku nie brakowało walki, ale w obu odsłonach lepsi okazali się rywale – Humblet A./Hendrikx.

W półfinale na polski duet czekali Duńczycy – Hjalmer Elmbæk Madsen i Andreas Sejer Kofod Brinck. Początek pojedynku grany był pod dyktando Polaków, którzy szybko odskoczyli na 4:1. Rywale jednak nie mieli zamiaru odpuszczać i po ataku Brincka wyrównali wynik (5:5).Passę przeciwników przerwał dopiero skutecznym atakiem Szymon Beta. W kolejnych akcjach to Polacy przejęli inicjatywę. Dystans przy zagrywkach Artema Besaraba szybko rósł, biało-czerwoni odskoczyli na 16:10. Rywale starali się walczyć, jednak tak powstała przewaga wystarczyła, by to reprezentanci Polski triumfowali w inauguracyjnej partii do 16.

Duńczycy z nową energią weszli w drugą odsłonę (4:2, 6:3). Biało-czerwoni zmniejszyli dystans, walka wyrównała się (11:10). Polski duet nie potrafił jednak przełamać rywali, którzy wciąż pozostawali na prowadzeniu. Skutecznie punktował Madsen (14:12). Polacy mieli problem z zatrzymaniem rozpędzających się Duńczyków. W końcówce siatkarze z Danii zaliczyli serię udanych zagrań i doprowadzili do trzeciej partii.

Madsen/Brinck kontynuowali skuteczną grę w decydującym secie (4:2, 7:2). Polacy próbowali walczyć, obronili kilka piłek meczowych, jednak wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to Duńczycy awansowali do finału. Biało-czerwonym pozostała walka o 3. miejsce.

półfinał:
Madsen/Brinck DEN – Beta/Besarab POL 2:1
(16:21, 21:15, 15:10)


W starciu o 3. miejsce na Polaków czekali Belgowie – Alexy Humblet i Daan Hendrikx. Skuteczne zagrania Szymona Bety pozwoliły Polakom prowadzić na początku meczu o brązowy medal, ale szybko Belgowie odrobili straty (2:4, 5:5). Głównie za sprawą celnych ataków Humbleta rywale odskoczyli na 10:7. Raz za razem celne zagrywki posyłał Humblet i dystans szybko się powiększył (16:12). W dalszej fazie seta to biało-czerwoni zaliczyli serię udanych zagrań, dobrze na siatce grał Besarab (17:16). Polakom nie udało się jednak przełamać rywali. Kropkę nad i w tej odsłonie skutecznym atakiem postawił Humblet.

Otwarcie drugiego seta było zacięte, wynik oscylował wokół remisu (7:7). Chociaż Belgowie wychodzili na nieznaczne prowadzenie, polska para odrabiała straty (10:8, 12:12). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie zmieniała się. Humblet/Hendrikx odskakiwali na dwa punkty, a Polacy po chwili doprowadzali do remisu. Biało-czerwoni nie potrafili jednak przełamać rywali. Po ataku Daana Hendrikxa Belgowie mieli kolejne piłki meczowe (20:18). Siatkarze z Polski obronili pierwszą z nich, ale nie udało im się doprowadzić do walki na przewagi i turniej kończą tuż za podium.

o 3. miejsce:
Humblet A./Hendrikx BEL – Beta/Besarab POL 2:0
(21:18, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę