Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-18 M: Beta i Besarab zagrają o medale

Plażowe ME U-18 M: Beta i Besarab zagrają o medale

Świetnie poradzili sobie dziś w 1/8 finału i ćwierćfinale plażowych mistrzostw Europy do lat 18 siatkarze z Polski. Szymon Beta i Artem Besarab najpierw po zaciętej walce w tie-breaku (17:15) wygrali z reprezentantami Finalndii, a w meczu o czwórkę pokonali również w trzech setach rywali z Austrii. W niedzielę biało-czerwoni powalczą o medale.

W 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy U-18 Szymon Beta i Artem Besarab zmierzyli się z Finami – Aleksim Hänninenem i Williamem Groffierem. Od początku pojedynku nie brakowało zaciętej walki. Stopniowo do głosu zaczęli dochodzić siatkarze z Finlandii i wygrali inauguracyjną partię do 18.

Polacy nie mieli zamiaru odpuszczać. W drugiej partii na nowo rozpoczęła się wyrównana rywalizacja. Finowie popełniali więcej błędów niż biało-czerwoni, ale posyłali celniejsze zagrywki. Polacy lepiej ustawiali blok. Wynik rozstrzygnął się dopiero po długiej walce na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni. Tym samym o awansie do ćwierćfinału miał zdecydować trzeci set. W ostatniej partii również nie brakowało emocji, ponownie dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzców. Tak jak w poprzedniej partii, tak i tym razem to duet Beta/Besarab okazał się lepszy i to Polacy awansowali dalej.'

W ćwierćfinale rywalami biało-czerwonych byli Austriacy Lukas Glatz i Tobias Willimek. Pierwszy set spotkania był niezwykle zacięty i rozstrzygał się dopiero w końcówce na przewagi. W niej nieznacznie lepsi okazali się Austriacy, którzy wygrali 23:21 i objęli prowadzenie w cały spotkaniu. Nasi reprezentanci nie podłamali się porazką i w drugiej partii szybko zdominowali wydarzenia na boisku i odskoczyli rywalom. Na przerwie technicznej prowadzili już 13:8, jednak potem Glatz i Willimek rozpoczęli szaleńczy pościg. Biało-czerwoni nie dali się dogonić i wygrywając 21:18 wyrównali stan spotkania. Tie-break to już popis gry Bety i Besaraba, którzy nie pozwolili na takie emocje jak w pierwszym sobotnim meczu. Polacy pewnie wygrali 15:10 i awansowali do czołowej czwórki mistrzostw Europy do lat 18. W niedzielę w półfinale zmierzą się z duńską parą Madsen/Brinck.