Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Plażowe ME U-18: Koniec turnieju dla Radelczuk i Łabuz

Plażowe ME U-18: Koniec turnieju dla Radelczuk i Łabuz

Polski duet – Julia Radelczuk i Paulina Łabuz w ćwierćfinale plażowych mistrzostw Europy do lat 18 zmierzyły się z austriacką parą – Hohenauer L. /Berger. Biało-czerwone bardzo źle rozpoczęły spotkanie, co wykorzystały Austriaczki, wygrywając całe spotkanie 2:0. Przegrana oznacza koniec turnieju dla Polek.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwsze na prowadzenie wyszła austriacka para – Hohenauer L. /Berger (6:3). Mimo starań Polki miały problem, żeby dogonić dobrze dysponowane rywalki (10:4). Biało-czerwone punktowały jedynie pojedynczymi akcjami oraz dzięki błędom popełnianym przez rywalki. Austriaczki natomiast z każdą akcją coraz bardziej zbliżały się do wygranej w inauguracyjnej partii (14:7). Po przerwie polskim siatkarkom udało się odrobić kilka punktów, jednak w dalszym ciągu austriacki zespół znajdował się daleko z przodu. Atak Pauliny Łabuz w końcówce pozwolił Polkom zbliżyć się w końcówce na dwa „oczka” (17:19), jednak biało-czerwone nie były w stanie zatrzymać całkowicie rywalek.

Odsłonę numer dwa również lepiej rozpoczęły Austriaczki, które po kilka pierwszych akcjach wypracowały czteropunktową przewagę (7:3). Biało-czerwone nie pozwalały, aby ich przeciwniczki uciekły na więcej punktów i po ataku Łabuz było 10:13. Pod koniec seta biało-czerwone zawodniczki były bardzo blisko doprowadzenia do remisu (16:18). Niestety kilka błędów oraz dobra dyspozycja rywalek, doprowadziły do zakończenia seta i meczu na konto Austriaczek (21:17).

Hohenauer L. /Berger – Łabuz/Radelczuk 2:0
(21:17, 21:17)