Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-18 K: Polskie duety z tarczą i na tarczy

Plażowe ME U-18 K: Polskie duety z tarczą i na tarczy

fot. cev.eu

Ze zmiennym szczęściem w sobotę poradziły sobie żeńskie duety rywalizujące w ME do lat 18 w siatkówce plażowej. Julia Kielak i Maja Kruczek okazały się lepsze od swoich rówieśniczek z Czech, duetu Tomasova/Koblizkova  i awansowały do czołowej „16”.  Nie powiodło się za to parze Melania Marcinowska/Małgorzata Ciężkowska, które po przegranej ze Słowenkami odpadły z turnieju.

Para Kielak/Kruczek z impetem otworzyła spotkanie z duetem z Czech.  Młode Polki zupełnie zdominowały boiskowe wydarzenia, Czeszki nie były w stanie znaleźć recepty na dobrze dysponowane rywalki i ugrały zaledwie 11 punktów.  W drugiej odsłonie walki było już zdecydowanie więcej. Polki przez dłuższy czas nie mogły czuć się bezpiecznie. Ostatecznie w najważniejszych momentach  to Polki zachowały się lepiej i awansowały do dalszych gier. Mecz trwał 34 minuty. Jeszcze w sobotę Kielak i Kruczek zagrają z Angielkami Keefe/Tucker.Tomasova/Koblizkova CZE [21] –  Kielak/Kruczek POL [25] 0:2
(11:21, 18:21)

Nie powiodło się parze Melania Marcinowska/Małgorzata Ciężkowska. Polki nie były w stanie nawiązać walki ze Słowenkami. Para Šen/Kadunc w każdym elemencie byłą lepsza i po zaledwie 33 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Šen/Kadunc SLO [9]  – Marcinowska/Ciężkowska POL [7] 2:0
(21:14, 21:13)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved