Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Plażowe ME U-18: Julia Radelczuk i Paulina Łabuz w ćwierćfinale

Plażowe ME U-18: Julia Radelczuk i Paulina Łabuz w ćwierćfinale

W plażowych mistrzostwach Europy do lat 18 z walki o medale odpadła już nasza męska para – Jakub Krzemiński oraz Marcel Want. Więcej szczęścia miały za to Julia Radelczuk i Pauliny Łabuz, które pokonały ukraińską parę Shchutska/Biliak i zameldowały się w ćwierćfinale turnieju. Mecz ćwierćfinałowy Polek rozpocznie się około 18:20.

Pojedynek o awans do ćwierćfinału lepiej rozpoczął się dla Julii Radelczuk i Pauliny Łabuz, które utrzymywały się na prowadzeniu przez cały set. Choć reprezentantki Polski nie odnotowywały wysokiej skuteczności w ataku, to ich gra w połączeniu z większą liczbą błędów rywalek pozwoliły im wygrać 21:17. Zwycięstwo w pierwszym secie dodało Polkom większej pewności na boisku i druga partia w od pierwszej do ostatniej piłki przebiegała pod ich dyktando. Polki szybciej kończyły akcje, mając 47% skuteczności w ataku i świetnie spisywały się w polu zagrywki – 4 asy Radelczuk. Biało-czerwone zamknęły set i mecz wynikiem 21:11, zapewniając sobie tym samym awans do najlepszej ósemki.

Łabuz/Radelczuk – Shchutska/Biliak 2:0 (21:17, 21:11)

źródło: opr. własne, pzps.pl