Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME: Lejawa i Beta bez porażki w fazie grupowej

Plażowe ME: Lejawa i Beta bez porażki w fazie grupowej

Z kompletem zwycięstw zmagania w fazie grupowej plażowych mistrzostw Europy do lat 20 zakończyli Filip Lejawa i Szymon Beta. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie biało-czerwoni pokonali parę Frobel/Wust 2:0.

Polacy idą jak burza

Początek meczu był wyrównany, ale po błędzie Polaków do głosu zaczęli dochodzić rywale. Po kontrze Tristana Frobela prowadzili już 9:6, ale biało-czerwoni ambitnie walczyli, a zbicie Lejawy pozwoliło im wrócić do gry (12:12). Przeciwnicy zaczęli popełniać błędy, a nasi siatkarze przy serwisie Lejawy doszli do głosu (17:13). W końcówce nie wypuścili przewagi, a błąd rywali przypieczętował ich sukces w pierwszym secie (21:16).

W drugiej partii poszli za ciosem, a po asie serwisowym Lejawy odskoczyli od przeciwników na 7:5. Ci jednak nie odpuszczali, a Tamo Wust doprowadził do remisu. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, a po akcji Wusta Niemcy próbowali nawet przełamać Polaków (15:14). Ale ci odpowiadali udanymi zagraniami. Na siatce pokazał się Beta, ale ostatecznie o losach seta musiała zadecydować gra na przewagi. W niej obie pary miały swoje szanse, ale za sprawą Bety to biało-czerwoni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (32:30).

Frobel/Wust [GER] – Lejawa/Beta [POL] 0:2
(16:21, 30:32)