Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME K: Przegrana Polek na otwarcie turnieju

Plażowe ME K: Przegrana Polek na otwarcie turnieju

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy uległy czeskiej parze 1:2. Polki przegrały pierwszego seta, ale udało im się doprowadzić do tie-breaka. W nim lepsze okazały się Dunarova i Resova. Drugi mecz grupowy, Polki rozegrają dziś o 18.00.

Początek spotkania to wyrównana i skuteczna gra obu zespołów. Pierwsze prowadzenie wypracowały Czeszki, ale oddały je chwilę później po swoich błędach (9:9). Za sprawą bloku i dobrej gry w obronie, Polki wyszły na pierwsze prowadzenie (12:10). Po kolejnej kontrze, było już 14:11.

Kiedy wydawało się, że Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz złapały dobry rytm, Czeszki popisały się znakomitą serią sześciu punktów z rzędu (17:14). Gra Polek stanęła w miejscu i do końca seta, nie były one w stanie odrobić strat. Czeszki wygrały pierwszą odsłonę 21:17.

Drugi set od początku lepiej układał się dla Polek, które stopniowo starały się budować przewagę (6:3). Po udanej kontrze Jagody Gruszczyńskiej było już 10:5. Czeszki starały się odrabiać straty, a po przerwie technicznej zbliżyły się do Polek na jeden punkt (12:13). Chwilowy przestój Polek nie trwał długo i w kolejnych akcjach ponownie zaczęły punktować (16:13). Po błędzie przeciwniczek, biało czerwone prowadziły już 19:15. Nieudana zagrywka Czeskiej pary zakończyła drugiego seta, w którym Polki wygrały 21:16.

CZESZKI SKUTECZNIEJSZE W TIE-BREAKU

W tie-breaka zdecydowanie  lepiej weszły Polki (3:0). Czeszki natomiast nie zamierzały się poddawać i po kilku udanych akcjach doprowadziły do wyrównania (4:4). Przez kilka minut trwała walka punkt za punkt. Po skutecznej kontrze, Czeszki wyszły na prowadzenie 12:10. Mimo ofiarnej walki, Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz nie doprowadziły do wyrównania i przegrały minimalnie 13:15.

O godzinie 18.00 Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz rozegrają drugie spotkanie w grupie.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Dunarova/Resova [CZE] 1:2
(17:21, 21:16, 13:15)