Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME M: Trzecie z rzędu złoto dla Norwegów, brązowe medale dla Włochów

Plażowe ME M: Trzecie z rzędu złoto dla Norwegów, brązowe medale dla Włochów

fot. fivb-org

Norweski duet Anders Mol i Christian Sorum zdobył w rozegranych na Łotwie mistrzostwach Europy złote medale, broniąc tym samym tytułu sprzed roku. To ich trzeci tytuł mistrzowski z rzędu, w 2018 roku triumfowali także w Hadze. W finale Norwegowie pokonali parę z Rosji. Brąz wywalczyli ćwierćfinałowi pogromcy Kantora i Łosiaka -Włosi Nicolai/Lupo. 

W półfinałach Anders Mol Mol i Christian Sorum stoczyli zacięty pojedynek z Nicolai i Lupo. Na uwagę zasługuje zwłaszcza set numer jeden, wygrany przez Norwegów 27:25. W drugiej części meczu walki również nie brakowało, oba duety dały pokaz siatkówki plażowej na wysokim poziomie. W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowali Mol i Sorum i to oni awansowali do finału.W drugim półfinale spotkały się dwa duety z Rosji. Para Stojanowskij/Krasilnikow okazała się lepsza od swoich kolegów Liamina i Myskiwa. Wyżej rozstawiony duet od samego początku starał się narzucić rywalom swój styl gry.  Liamin i Myskiw nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu, chociaż się starali walczyć, byli zespołem zdecydowanie słabszym pod każdym względem.

Wyniki półfinałów:

Mol A./Sørum, C. NOR [1]  – Nicolai/Lupo ITA [5] 2:0
(27:25, 21:19)

Liamin/Myskiw RUS [11] –  Krasilnikow/Stojanowskij RUS [2] 0:2
(17:21, 16:21)

W spotkaniu o medal brązowy Nicolai i Lupo stoczyli z Liaminem i Mysliwem zacięty bój.  Mecz trwał blisko godzinę, a lepsi w premierowej odsłonie okazali się Rosjanie. Mieli oni swoje szanse także w partii drugiej. Paolo NicolaiDaniele Lupo lepiej jednak wytrzymali końcówkę i doprowadzili do tie-breaka. W nim Włosi poszli już za ciosem i mimo oporu ze strony rywala mogli się cieszyć z miejsca na najniższym stopniu podium.

Mecz o 3. miejsce:

Nicolai/Lupo ITA [5 ]  – Liamin/Myskiv RUS [11] 2:1
(17:21, 23:21, 15:12)

W finale  Rosjanie Oleg Stojanowskij i Wiaczesław Krasilnikow na początku meczu odskoczyli na 3:1. Prezentowali oni bardzo dobrą siatkówkę plażową i utrzymywali prowadzenie (7:3). Norwegowie co prawda starali się odrabiać straty (10:12), ambitna pogoń się opłaciła i wkrótce na tablicy był już remis 17:17. Emocjonującą końcówkę na własną korzyść rozstrzygnęli Mol i Sorum.

Początek drugiej partii  był wyrównany, ale to podbudowani wygranym setem Norwegowie odskoczyli na 9:6. Ich gra cały czas się napędzała, Mol i Sorum kontrolowali boiskowe wydarzenia (14:8, 18:13). Ostatecznie Rosjanie zdobyli w tej partii zaledwie 15 punktów.

Finał:

Mol A./Sørum, C. NOR [1]  – Krasilnikow/Stojanowskij RUS [2] 2:0
(21:19, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved