Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME M: Kantor/Rudol bezradni w meczu z Holendrami

Plażowe ME M: Kantor/Rudol bezradni w meczu z Holendrami

fot. CEV

W kolejnym meczu gr. B plażowych mistrzostw Europy Piotr Kantor i Maciej Rudol rywalizowali z parą Brouwer/Meeuwsen z Holandii. Stawką pojedynku był bezpośredni awans do najlepszej szesnastki. Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli starcie z niezwykle doświadczonymi przeciwnikami, ale ci w decydującym momencie udowodnili swoją wyższość. Drugi set to już koncertowa gra Holendrów i pewny triumf różnicą aż 11 punktów. Mimo porażki Polacy wciąż mają szansę na dalszą grę.Pierwsze akcje meczu należały do Macieja Rudola i Piotra Kantora, którzy wykorzystali błędy holenderskich rywali (3:1). Ci starali się odpowiedzieć na skuteczne zagrania biało-czerwonych, ale bezskutecznie.

Piotr Kantor umiejętnie wybijał piłkę po bloku i choć duet z Królestwa Niderlandów kwestionował czystość zagrania, punkt został przyznany ostatecznie Polakom (6:5). Zagrywka była sporym atutem naszych reprezentantów. Holendrzy zaczęli jednak dobrze grać w defensywie, dając sobie okazję do kontr (11:11). Po błędzie Piotra Kantora zrobiło się już 14:12 dla przeciwników, akcję później biało-czerwoni wykorzystali czas. Punktową zagrywką odpowiedział Kantor i to Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen zdecydowali się na przerwę. Był to tylko chwilowy zryw, inicjatywa leżała po stronie Holendrów, którzy wygrali 21:17.

Już od początku drugiej partii reprezentanci Królestwa Niderlandów bardzo dobrze prezentowali się w ataku, ale punktowym blokiem odpowiedział Piotr Kantor (3:3). Maciej Rudol chciał zaskoczyć zbiciem z drugiej piłki, nadział się jednak na ręce Meeuwsena. Niestety na dodatek kilka chwil później Rudol popełnił błąd podwójnego odbicia i przewaga Holendrów wzrosła do trzech oczek. Biało-czerwoni nie mogli się przełamać, przy stanie 9:4 poprosili o czas. Brouwer/Meeuwsen grali niemalże jak z nut, a naszym reprezentantom brakowało pomysłu – każdy błąd powodował kolejny. Meeuwsen nie ułatwiał sprawy atakującym, więc nic dziwnego, że przewaga Holendrów rosła (18:8). Mecz zakończył się pomyłką Piotra Kantora w polu serwisowym (21:10).

Brouwer/Meeuwsen wygrali zmagania w grupie B i zapewnili sobie bezpośredni awans do najlepszej szesnastki plażowych mistrzostw Europy, Kantor/Rudol mimo porażki wciąż mają szansę znaleźć się w tym gronie.

Gr. B:
Brouwer/Meeuwsen [NED] – Kantor/Rudol [POL] 2:0
(21:17, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę