Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME M: Druga wygrana Bryla i Łosiaka

Plażowe ME M: Druga wygrana Bryla i Łosiaka

Trwa rywalizacja w fazie grupowej plażowych mistrzostw Europy. W swoim drugim meczu Michał Bryl i Bartosz Łosiak pokonali hiszpańską parę Herrera/Gavira. W środę swój drugi pojedynek rozegrają także Piotr Kantor i Maciej Rudol.

W Monachium trwają plażowe mistrzostwa Europy. W turnieju męskim udział biorą dwie polskie pary. W środę jako pierwsi na piasek wybiegli Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy o miano niepokonanych w grupie rywalizowali z doświadczonymi Hiszpanami Herrera/Gavira.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, ale często to Hiszpanie mieli minimalne prowadzenie. Wydawało się, że biało-czerwoni z biegiem czasu przejmą inicjatywę na boisku. Prowadzili chociażby 15:14, ale im bliżej końca seta, tym lepiej prezentowali się ich rywale. Herrera i Gavira objęli prowadzenie 20:18, ale ambitnie grający Polacy doprowadzili do batalii na przewagi. W niej żaden z duetów nie odpuszczał, ale ostatnie słowo należało do Bryla i Łosiaka, którzy triumfowali 27:25.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a obie pary popisywały się skutecznymi zagraniami (6:6). Zacięta walka trwała w najlepsze, a Hiszpanie nie zamierzali rezygnować z doprowadzenia do tie-breaka (12:13). Dopiero w kluczowych momentach tej części spotkania siatkarzom z Półwyspu Iberyjskiego przytrafiły się błędy, a skuteczna gra pozwoliła biało-czerwonym zbudować sobie niewielką przewagę. Nie oddali jej do końca seta, wygrywając go 21:18 i odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w fazie grupowej.