Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME M: Bryl i Łosiak z awansem do półfinału

Plażowe ME M: Bryl i Łosiak z awansem do półfinału

fot. FIVB

20 sierpnia podczas plażowych mistrzostw Europy rozgrywanych w Monachium polska para Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzyła się w ćwierćfinale z austriackim duetem – Robinem Seidlem i Philippem Wallerem – o awans do półfinału.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla pary Seidl/Waller. Austriacy szybko zdobyli dwupunktową przewagę, którą utrzymywali przez dłuższy czas (5:3, 7:5). Polscy reprezentanci Bryl i Łosiak cały czas starali się dogonić przeciwników, co udało się dopiero w drugiej połowie partii (14:14). Cała reszta odsłony należała już do austriackiej drużyny, która miała przewagę niemal we wszystkich elementach. Mimo starań biało-czerwonym nie udało się wybić z rytmu, ani dogonić przeciwników. Set zakończył się wynikiem 21:16Drugą partię Polacy rozpoczęli niezwykle skoncentrowani. Już od pierwszych piłek para Bryl/Łosiak narzuciła swoją grę i zdobyła sporą przewagę (4:2, 8:3). Dobra gra biało-czerwonych zmusiła Austriaków do wzięcia czasu. Po przerwie drużynie z Austrii udało się nadrobić kilka punktów, jednak to Polacy w dalszym ciągu utrzymywali prowadzenie o kilka oczek. W końcówce odsłony doszło do wyrównania (19:19). Pierwsza na prowadzenie wyszła para Seidl/Waller, która stanęła przed szansą na zakończenie spotkania w dwóch setach (20:19). Polakom udało się jednak obronić pierwszą piłkę setową i doprowadzić do tie-breaka. Set zakończył się wygraną biało-czerwonych 22:20.

Tie-break już od pierwszej piłki był bardzo zacięty. Obu zespołom bardzo zależało na wygranej. Polacy skończyli bardzo trudną piłkę zdobywając czteropunktową przewagę (7:3). Austriacy nie zamierzali jednak oddać wygranej bez walki i po woli odrabiali punkty. Dobra gra pary Bryl/Łosiak trwała dalej i Polacy byli coraz bliżej wygrania całego meczu (12:7). Końcówka spotkania była spokojna w wykonaniu biało-czerwonych. Michał Bryl i Bartosz Łosiak wiedzieli, że nikt już nie zabierze im awansu do półfinału. Tie-break zakończył się wynikiem 15:11 dla Polskiej pary.

W niedziele 21 sierpnia drużyna Bryl/Łosiak zmierzy się z czeską parą – Perusic/Schweiner.

Seidl, R./Waller AUT – Bryl/Łosiak POL 1:2
(21:16, 20:22, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę