Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME M: Bryl i Łosiak z awansem do półfinału

Plażowe ME M: Bryl i Łosiak z awansem do półfinału

20 sierpnia podczas plażowych mistrzostw Europy rozgrywanych w Monachium polska para Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzyła się w ćwierćfinale z austriackim duetem – Robinem Seidlem i Philippem Wallerem – o awans do półfinału.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla pary Seidl/Waller. Austriacy szybko zdobyli dwupunktową przewagę, którą utrzymywali przez dłuższy czas (5:3, 7:5). Polscy reprezentanci Bryl i Łosiak cały czas starali się dogonić przeciwników, co udało się dopiero w drugiej połowie partii (14:14). Cała reszta odsłony należała już do austriackiej drużyny, która miała przewagę niemal we wszystkich elementach. Mimo starań biało-czerwonym nie udało się wybić z rytmu, ani dogonić przeciwników. Set zakończył się wynikiem 21:16

Drugą partię Polacy rozpoczęli niezwykle skoncentrowani. Już od pierwszych piłek para Bryl/Łosiak narzuciła swoją grę i zdobyła sporą przewagę (4:2, 8:3). Dobra gra biało-czerwonych zmusiła Austriaków do wzięcia czasu. Po przerwie drużynie z Austrii udało się nadrobić kilka punktów, jednak to Polacy w dalszym ciągu utrzymywali prowadzenie o kilka oczek. W końcówce odsłony doszło do wyrównania (19:19). Pierwsza na prowadzenie wyszła para Seidl/Waller, która stanęła przed szansą na zakończenie spotkania w dwóch setach (20:19). Polakom udało się jednak obronić pierwszą piłkę setową i doprowadzić do tie-breaka. Set zakończył się wygraną biało-czerwonych 22:20.

Tie-break już od pierwszej piłki był bardzo zacięty. Obu zespołom bardzo zależało na wygranej. Polacy skończyli bardzo trudną piłkę zdobywając czteropunktową przewagę (7:3). Austriacy nie zamierzali jednak oddać wygranej bez walki i po woli odrabiali punkty. Dobra gra pary Bryl/Łosiak trwała dalej i Polacy byli coraz bliżej wygrania całego meczu (12:7). Końcówka spotkania była spokojna w wykonaniu biało-czerwonych. Michał Bryl i Bartosz Łosiak wiedzieli, że nikt już nie zabierze im awansu do półfinału. Tie-break zakończył się wynikiem 15:11 dla Polskiej pary.

W niedziele 21 sierpnia drużyna Bryl/Łosiak zmierzy się z czeską parą – Perusic/Schweiner.

Seidl, R./Waller AUT – Bryl/Łosiak POL 1:2
(21:16, 20:22, 11:15)