Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME M: Bryl i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

Plażowe ME M: Bryl i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

Bartosz Łosiak i Michał Bryl w 1/8 plażowych mistrzostw Europy zmierzyli się z Holendrami – Martemem van Werkhovenem i Stevenem van de Velde. W pierwszym secie Polacy zagrali fenomenalnie i wygrali do 9, natomiast w drugiej partii Holendrzy postawili trudniejsze warunki. Biało-czerwoni triumfowali po walce na przewagi 23:21, a w całym meczu 2:0. Było to zwycięstwo na miarę awansu do ćwierćfinału.

Pierwsze akcje pierwszego seta to walka punkt za punkt, ale od stanu 4:4 Polacy zdobyli pięć punktów z rzędu, uzyskując przewagę 9:4. Biało-czerwoni grali pewnie, utrzymując bezpieczne prowadzenie (13:8). Od tego momentu Łosiak i Bryl zdobyli aż 8 punktów z rzędu (20:8)! Do końca spotkania Holendrzy wywalczyli zaledwie jeden punkt.

Również drugi set rozpoczął się świetnie dla biało-czerwonych (7:4), jednak z biegiem czasu rywale wyrównali na 10:10. Łosiak i Bryl kontrolowali jednak przebieg gry, ponownie odskoczyli na kilka punktów (17:14) i wydawało się, że gładko zmierzają ku wygranej. Jednak w samej końcówce Holendrzy znów wyrównali wynik. O zwycięstwie w tym secie musiała zadecydować walka na przewagi. Lepsi okazali się w niej biało-czerwoni, którzy zwyciężyli 23:21 i w całym meczu 2:0.

Łosiak/Bryl – van Werkhoven/van de Velde 2:0
(21:9, 23:21)