Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Plażowe ME: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Wiedniu. W 1/8 finału ich przeciwnikami byli Niemcy Julius Thole oraz Clemens Wickler. Pierwsza partia była wyrównana, dopiero w końcówce Polacy zbudowali przewagę, która dała im zwycięstwo. W drugim secie w połowie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu, chociaż Thole napsuł im jeszcze trochę krwi na zakończenie.

W mecz lepiej weszli Polacy, którzy po skutecznym bloku Piotra Kantora prowadzili 4:2. Niemcy jednak szybko doprowadzili do wyrównania, po czym przejęli inicjatywę przy zagrywce Juliusa Thole (6:4). Biało-czerwoni nie pozwolili im odjechać, między siatkarzami wywiązała się zacięta walka, w której minimalnie lepsi byli zawodnicy z Niemiec (11:10). Dopiero błąd Thole i sprytne zagranie Kantora pozwoliły polskiemu duetowi zbudować przewagę (18:15). Nie wypuścił on już zwycięstwa z rąk, a przypieczętowały je dwa ataki Kantora (21:18).

Drugą partię lepiej otworzyli Niemcy (2:0). Po efektownej akcji w wykonaniu Bartosza Łosiaka na tablicy wyników widniał remis (4:4). Od tego momentu między siatkarzami toczyła się walka punkt za punkt, jednak as serwisowy Łosiaka, a następnie jego sprytne zagranie dały nieznaczną przewagę Polakom (10:7). Autowy atak Clemensa Wicklera i wygrana przez Kantora walka na siatce powiększyły dystans (15:10). Biało-czerwoni kontrolowali przebieg spotkania już do końca – pewny atak Kantora dał im piłki meczowe i chociaż w samej końcówce Thole posłał jeszcze dwa asy serwisowe, to Kantor zakończył spotkanie mocnym uderzeniem (21:18).

Thole J./Wickler GER [11] – Kantor/Łosiak POL [3] 0:2
(18:21, 18:21)