Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME: Kantor i Łosiak powalczą o półfinał, Bryl i Miszczuk odpadli

Plażowe ME: Kantor i Łosiak powalczą o półfinał, Bryl i Miszczuk odpadli

Bardzo dobrze radzą sobie w mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polska para w sobotni poranek pokonała swoich przeciwników ze Szwajcarii i zameldowała się w III rundzie zawodów. Polacy powalczą tym samym o półfinał.  Przed szansą awansu do III rundy stanęli również Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk, którzy powalczyli z Hiszpanami, okazali się jednak słabsi i odpadli z zawodów.

W pierwszym secie walka była zacięta do samego końca, żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.  Początek drugiej partii również był wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt. Polski duet w pewnym momencie podkręcił tempo (10:6). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak kontrolowali boiskowe wydarzenia, przeważali praktycznie w każdym elemencie (13:9, 16:10). Już do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie i biało-czerwoni mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.  Cały mecz trwał 36 minut. O półfinał jeszcze w sobotę powalczą z włoską parą Nicolai/Lupo.

Wyrównany początek miało również spotkanie pary Bryl/Miszczuk z Hiszpanami. Polski duet szybko jednak wypracował sobie przewagę i odskoczył na 6:3. Hiszpanie zdołali jednak wyrównać na 10:10. Wynik oscylował wokół remisu, ale wkrótce to Herrera/Gavira wypracowali sobie trzy oczka zapasu (19:16). Straty tej Polacy nie zdołali już odrobić.

Druga partia także rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć. Dopiero w ważnym momencie Hiszpanie prowadzili 18:16 i 20:17. Polacy nie zdołali już odrobić strat i pożegnali się z mistrzostwami Europy.