Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME: Kantor i Łosiak lepsi od Ukraińców

Plażowe ME: Kantor i Łosiak lepsi od Ukraińców

W czwartek w Wiedniu rozpoczęła się faza grupowa plażowych mistrzostw Europy siatkarzy. Jako pierwsi z Polaków na boisko wyszli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Biało-czerwoni mierzyli się z ukraińskim duetem Władysław Iemelianchyk/Sergiej Popow. Niemal przez całe spotkanie to Polacy kontrolowali przebieg gry i wygrali 2:0.

Pierwsze akcje spotkania toczyły się po myśli Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka (3:0). Polacy dobrze grali w obronie i wykorzystywali kolejne kontrataki (7:3). Ukraińcy mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku a z akcji na akcję dystans powiększał się (15:6). Władysław Iemelianchyk i Sergiej Popow nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywali. Po bloku Polaków było już 19:9. Mocny atak po prostej Bartosza Łosiaka dał serię piłek setowych biało-czerwonym (20:11), a as tego zawodnika zamknął inauguracyjną odsłonę.

Otwarcie drugiego seta było znacznie bardziej wyrównane, biało-czerwonym zdarzało się popełniać proste błędy (3:3). Chociaż przy zagrywkach Łosiaka Polacy przejęli inicjatywę (8:4), nie udało im się utrzymać przewagi. As Popowa pozwolił Ukraińcom złapać kontakt punktowy (10:9). Ze zmiennym szczęściem punktował Kantor, a gdy zagrywką zapunktował Iemelianchyk siatkarze z Ukrainy wyszli na prowadzenie 12:11. W dalszej fazie seta wynik pozostawał na styku, a przewaga przechodziła z rąk do rąk (16:15). Dopiero gdy rywale nie poradzili sobie z odbiorem mocnej zagrywki Łosiaka, Polacy odskoczyli na 19:16. Ukraińcy obronili pierwszą piłkę meczową, ale w kolejnej akcji mocnym atakiem blok obił Kantor i to biało-czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa.

W drugim meczu grupowym Polacy zmierzą się ze zwycięskim duetem z pojedynku Samoilovs/Smedins – Liamin/Myskiw.