Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME K: Złoto dla Łotyszek, brązowe Holenderki

Plażowe ME K: Złoto dla Łotyszek, brązowe Holenderki

fot. CEV

W sobotę zakończyła się rywalizacja w turnieju siatkarek plażowych podczas rozgrywanych w Monachium mistrzostw Europy. Złote medale wywalczyły Łotyszki Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina, srebrne Szwajcarki Nina Brunner i Tanja Hüberli, a brązowe Holenderki Katia Stam i Raisa Schoon. W obu przypadkach mecze były bardzo zacięte i ich losy decydowały się dopiero w tie-breaku. 

W meczu o brąz Holenderki Katia Stam i Raisa Schoon zmierzyły się z Hiszpańską parą Tania Moreno Matveeva/ Daniela Álvarez Mendoza.  W pierwszym secie gra cały czas toczyła się punkt za punkt, do stanu 19:19.Potem Hiszpanki zdobyły dwa oczka z rzędu i tym samym wygrały seta. Identycznie było także w secie drugim (19:19). Tym razem jednak gra toczyła się na przewagi i 24:22 zwyciężyły tym razem Stam i Schoon.

W tie-breaku na 7:5 odskoczyły Holenderki, a kilka chwil później przeważały one już 11:7. Hiszpanki zniwelowały różnicę do dwóch oczek (11:13), ale dwie ostatnie akcje należały do Holenderek i to one mogły się cieszyć z brązu.

 o 3. miejsce: 

Stam/Schoon [NED] – Moreno Matveeva/ Álvarez Mendoza [ESP] 2:1
(19:21, 24:22, 15:11)

W finale rywalkami łotewskiej pary Kravcenoka/Graudina były Szwajcarki Nina Brunner i Tanja Hüberli.  W mecz lepiej weszły reprezentantki Szwajcarii, które szybko odskoczyły na 5:1.  Łotyszki co prawda wyrównały na 7:7, ale po chwili trzy oczka zapasu miały już Szwajcarki (10:7).  Walki jednak nie brakowało,  późniejsze mistrzynie po raz kolejny doprowadziły do remisu (11:11).  Szwajcarki zdołały uciec na dwa punkty, ale Łotyszki znów dogoniły (14:14).  Kolejna próba odskoczenia, jaką podjęły Nina Brunner i Tanja Hüberli okazała się już skuteczna (17:14, 21:18).

W drugim secie to Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina  wystartowały z wysokiego „C” prowadziły już 7:1. Rywalkom udało się zbliżyć na jeden punkt (10:11), ale to jak się okazało było za mało. Łotyszki znów zaatakowały i przeważały już 17:13, tempo zwiększyły jeszcze w końcówce, gdzie od stanu 18:15 zdobyły trzy kolejne punkty i wygrały całego seta 21:15.

Tie- break był wyrównany do stanu 6:6, potem nastąpił odjazd duetu Kravcenoka/Graudina (11:6). Szwajcarki doprowadziły do wyniku (10:12), ale dalsza faza seta należała już do Łotyszek, które tym samym mogły się cieszyć ze złota.  Były one lepsze w ataku (33:31 w punktach zdobytych tym elementem), ale za to nieco słabsze w bloku (6:3 dla Szwajcarek) w asach serwisowych było 5:5. Szwajcarki popełniły zdecydowanie za dużo własnych błędów (12 przy 5 Łotyszek).

Finał:

Kravcenoka/Graudina  [LAT] – Brunner/Hüberli [SUI] 2:1
(18:21, 21:15, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę