Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME K: Kociołek i Łodej wyeliminowały Finki

Plażowe ME K: Kociołek i Łodej wyeliminowały Finki

W Monachium rozgrywane są mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. Wśród pań Polskę reprezentują Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Biało-czerwone po awansie z grupy walczyły w czwartek o zakwalifikowanie się do 1/8 finału, a ich rywalkami były Niina Ahtiainen/Wilhelmiina Prihti (Finlandia).

Od początku pierwszego seta Kociołek i Łodej narzuciły swój styl gry. Prezentowały się znakomicie, zmuszały fiński duet do popełniania błędów. Polska para prowadziła m.in. 8:4 oraz 14:10 i ani przez moment nie zwalniała tempa i w bardzo dobrym stylu uzyskała w meczu przewagę 1:0.

Drugiego seta Polki rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Biało-czerwone grały doskonale, utrzymywały wysoką przewagę (7:4, 10:5). Z biegiem czasu rywalki dogoniły wynik, doprowadziły do remisu po 17. Finki wyszły nawet na prowadzenie 18:17, jednak od stanu 19:19 biało-czerwone utrzymały nerwy na wodzy. Zdobyły dwa punkty z rzędu i wygrały 21:19, a cały mecz 2:0.

Kociołek/Łodej POL – Ahtiainen/Prihti FIN 2:0
(21:15, 21:19)

źródło: inf. własna, pzps.pl