Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME K: Kociołek i Łodej musiały uznać wyższość Łotyszek

Plażowe ME K: Kociołek i Łodej musiały uznać wyższość Łotyszek

fot. Kamil Pastusiak

Katarzyna Kociołek i Marta Łodej reprezentują Polskę na mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej, które aktualnie rozgrywane są w Monachium. W czwartek 18 sierpnia polska para rozegrała dwa spotkania. W pierwszym meczu Polki zmierzyły się z Finkami – Niiną Ahtiainen/Wilhelmiiną Prihti. Biało-czerwone bez większych problemów pokonały swoje przeciwniczki wygrywając 2:0 (21:15, 21:19). W drugim spotkaniu tego dnia polska drużyna zmierzyła się z łotewskim zespołem – Anastasiją Kravcenoką i Tiną Graudiną. Mecz niestety nie potoczył się po myśli biało-czerwonych i ostatecznie zakończył przegraną Polek. 

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej nie były wstanie zdobyć przewagi. Drużyny grały punkt za punkt. Sytuacja zmieniła się w połowie seta, kiedy punkty w sposób seryjny zaczęła zdobywać łotewska para.Równa i stabilna gra Łotyszek doprowadziła do zdobycia sporej przewagi nad polskim zespołem (11:8, 18:10). Łotewska drużyna utrzymała wypracowaną przewagę punktową do końca seta, nie dając Polkom możliwości wyrównania wyniku. Set zakończył się wynikiem 21:12 dla Łotwy.

Drugi set rozpoczął się podobnie do tego inauguracyjnego. Zespoły nie pozwalały wyjść przeciwniczkom na objęcie prowadzenia. Dzięki wytrwałości Polkom udało się odskoczyć na dwa oczka (8:6), jednak Łotyszki bardzo szybko doprowadziły do wyrównania. Ponownie rozpoczęła się gra punkt za punkt, która trwała niemal do samego końca (13:13, 18:18). Końcówka seta należała całkowicie do pary z Łotwy. Siatkarki grały bardzo skutecznie i nie dały żadnych szans Polkom. Partia zakończyła się wynikiem 21:18 dla Łotyszek.

Kravcenoka/Graudina LAT – Kociołek/Łodej POL 2:0
(21:12, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę