Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Czesi ponownie lepsi, Polacy zagrają o brąz

Plażowe ME: Czesi ponownie lepsi, Polacy zagrają o brąz

fot. FIVB

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w półfinale plażowych mistrzostw Europy trafili na czeską parę Perusić/Schweiner, która w 1/8 finału wyeliminowała Piotra Kantora i Macieja Rudola. Również drugi polski duet musiał uznać wyższość Czechów. Po wyrównanej inauguracji spotkania stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze z Czech. W obu setach Perusić/Schweiner okazali się lepsi od biało-czerwonych. Tym samym Polakom pozostaje walka o brąz.

Otwarcie spotkania było wyrównane, żaden z duetów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi (5:5). Nie brakowało ciekawych wymian, a wynik wciąż oscylował wokół remisu.Z czasem Polacy zaczęli mieć problemy z przyjęciem, jednak również gra rywali nie obyła się bez błędów (10:11). Po autowym ataku Michała Bryla Czesi odskoczyli na 13:10. Z czasem coraz lepiej funkcjonował czeski blok, gdy David Schweiner zatrzymał Bryla biało-czerwoni poprosili o przerwę (11:15). Kolejne akcje należały do Polaków, po bloku Bryla czas wykorzystali Czesi (13:15). Reprezentanci Polski nie byli w stanie ponownie wyrównać, skutecznie w kontrataku grał Ondrej Perusić. To właśnie ten zawodnik zamknął inauguracyjną partię.

W drugiej odsłonie Polacy wciąż mieli problemy z odbiorem zagrywki, nadziewali się na blok rywali (2:4). Mimo problemów biało-czerwoni nie odpuszczali, zdarzały się przedłużone akcje. Coraz pewniej zaczął punktować Bartosz Łosiak (6:7). W kolejnych akcjach ponownie Czesi zaczęli dominować, raz za razem punktowali blokiem. Gdy asa dołożył Perusić było już 12:6. Podczas przerwy technicznej reprezentanci Czech prowadzili 13:8. W kolejnych akcjach dystans powiększał się, Polacy raz za razem mylili się w ataku. Polacy obronili pierwszą piłkę meczową, ale ostatnie słowo należało do Schweinera, który zamknął pojedynek mocnym atakiem.

W drugim półfinale szwedzki duet Åhman/Hellvig zmierzy się z parą Mol A./Sørum C. która broni tytułu.

Bryl/Łosiak POL – Perusić/Schweiner CZE 0:2
(15:21, 11:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę