Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Ćwierćfinał nie dla Wojtasik i Kociołek

Plażowe ME: Ćwierćfinał nie dla Wojtasik i Kociołek

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik w piątek pożegnały się z mistrzostwami Europy, które są rozgrywane w Wiedniu. Polki nie były w stanie sprostać szwajcarskiej parze Betschart/Hüberli i tylko w drugim secie podjęły walkę. Wynik ten oznacza, że Polek nie zobaczymy w 1/4 finału.

Na początku meczu Szwajcarki odskoczyły na 3:1, to Betschart/Hüberli były stroną przeważającą w każdym elemencie (7:3). Po przerwie atak na 7:4 skończyła Katarzyna Kociołek, Szwajcarki jednak dobrze grały w obronie i wyprowadzały kontry (10:6). Polki nie miały za wiele do powiedzenia i przegrywały już 7:13. Po ataku Kociołek biało-czerwone zbliżyły się na 14:10, ale jak się okazało na chwilę, bo wkrótce było już 17:10. Po kolejnym udanym ataku Szwajcarki miały już piłki setowe (20:12) i wkrótce po udanej akcji ofensywnej prowadziły w meczu 1:0.

Druga odsłona miała wyrównany początek (3:3). Szwajcarki po udanej kontrze odskoczyły jednak na 5:3, ale w kolejnej akcji zapunktowała Kinga Wojtasik. Polki doprowadziły do wyrównania 7:7, a po błędzie w ataku rywalek objęły prowadzenie. Jak się okazało tylko na chwilę,  bo wkrótce było już 10:8 dla rywalek. Przy zagrywce Kociołek biało-czerwone remisowały 10:10, a kiedy w ataku trafiła Katarzyna Kociołek miały punkt zapasu. Betschart/Hüberli zdołały jednak wypracować sobie dwa oczka zapasu (15:13). Po przerwie dwa oczka zdobyła jednak Wojtasik i ponownie na tablicy był remis. W końcówce Szwajcarki przycisnęły atakiem i zagrywką i nie pozwoliły Kociołek i Wojtasik na podjęcie walki. Po udanym ataku mogły świętować awans do dalszej fazy turnieju.

Betschart/Hüberli SUI [3] – Wojtasik/Kociołek POL [13] 2:0
(21:13, 21:17)