Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Brzostek/Gromadowska grają dalej

Plażowe ME: Brzostek/Gromadowska grają dalej

Dwa polskie duety – Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz rywalizowały w I rundzie fazy pucharowej mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Gruszczyńska/Wachowicz przegrały ze Szwajcarkami 0:2 i odpadły z rywalizacji, natomiast Brzostek/Gromadowska pokonały rywali z Francji 2:0 i w drugiej rundzie zagrają z niemieckim duetem Bieneck/Schneider.

Spotkanie pomiędzy Francuzkami a Polkami rozpoczęło się od wyrównanej walki. W kolejnych akcjach stopniowo przewagę zaczęły budować Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska – 11:9. Z czasem dystans rósł, Lézana Placette i Alexia Richard nie potrafiły powstrzymać biało-czerwonych (10:15). Do końca francuski duet walczył o odwrócenie biegu seta (15:19, 17:19), ale ta sztuka mu się nie udała (17:21). W drugiego seta lepiej weszły siatkarki z Francji (5:3). Biało-czerwone nie pozwoliły rywalkom zbudować wyraźne prowadzenie, szybko wyrównując wynik (7:7). W kolejnych akcjach Brzostek/Gromadowska stopniowo przejmowały inicjatywę – 12:9. Placette/Richard nie zwieszały głów, postawiły się przeciwniczkom, łapiąc kontakt punktowy (12:13). Na boisku nie brakowało walki, gra toczyła się na styku (17:18, 19:19). Zwycięzcę wyłoniła dopiero gra na przewagi (20:20). Francuzki broniły kolejne piłki meczowe, ale ostatnie słowo należało do Polek.

Lepiej w mecz Heidrich /Vergé-Dépré, A. – Guszczyńska/Wachowicz weszły Szwajcarki, szybko budując trzypunktowe prowadzenie, którego jednak nie zdołały utrzymać (6:3, 8:8). Biało-czerwone nie poszły za ciosem, po chwili ponownie na prowadzenie wyszły ich rywalki (14:11). W dalszej fazie seta dystans utrzymywał się. Polki starały się walczyć, jednak to Joana Heidrich i Anouk Vergé-Dépré dyktowały warunki i wygrały inauguracyjną odsłonę 21:17. Po wyrównanych pierwszych akcjach, stopniowo w drugim secie ponownie do głosu zaczęły dochodzić siatkarki ze Szwajcarii (6:3). Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz starały się walczyć, jednak z czasem dystans rósł (11:6, 13:7). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, to Szwajcarki dominowały (18:9). Dystans był zbyt wyraźny, by Polki zdołały go odrobić. Ostatecznie duet ze Szwajcarii wygrał 21:10, a w całym meczu 2:0. Tym samym biało-czerwone odpadły z rywalizacji, zaś ich rywalki w kolejnej rundzie zagrają z Holenderkami Keizer/Meppelink.