Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: Wietrzne kwalifikacje w Kołobrzegu

Plaża Open: Wietrzne kwalifikacje w Kołobrzegu

fot. Michał Walusza

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęły się zmagania na kołobrzeskiej plaży. Do żeńskich eliminacji przystąpiło 11 duetów, natomiast zespołów męskich było nieco więcej, bo 20. Wietrzne warunki panujące w tzw. „polskiej Kalifornii” przysporzyły rywalizującym zawodnikom i zawodniczkom nieco problemów, ale dzięki temu rywalizacja nabrała dodatkowego kolorytu.

 Rozgrywki kobiet zostały rozegrane w systemie grupowym z uczestniczką igrzysk olimpijskich Moniką Brzostek na czele. Oprócz pary Brzostek/Ceynowa awans uzyskały m.in. Jakuć/Makaruk, Jundziłł/Marcinowska, Kirszenstein/Deja czy Ciężkowska/Kielak. Turniej eliminacyjny mężczyzn obfitował w wiele niesamowitych obron. Zestawienie młodości z doświadczeniem w szczególności świetnie sprawdziło się w kontekście par kadrowej reprezentowanej przez Macieja Rudola i Miłosza Kruka, którzy bez większych problemów przebrnęli przez kwalifikacje. Warto wspomnieć, że do Kołobrzegu zawitało wiele młodzieżowych par kadrowych ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Do grona ośmiu zespołów, które będą cieszyły się grą w sobotniej, głównej rywalizacji zaliczają się także nowo utworzone pary tj. Groszek/Krasiński, Kapuśniak/Łysikowski, Jaroszczak/Chiniewicz czy Zdybek/Parcej. Za sporą niespodziankę można uznać odpadnięcie w kwalifikacjach turnieju Mariusza Prudla, który razem z Mateuszem Lesieckim musieli uznać wyższość pary Groszek/Krasiński.

Kołobrzeskie molo pękało w szwach od osób chcących obserwować rywalizację na żywo. W piątek odbyły się także otwarte mistrzostwa Kołobrzegu, w których rywalizowali zawodnicy nie tylko z Kołobrzegu, ale także m.in. ze Szczecina czy Rzeszowa. Ostatecznie najlepsi okazali się Beniamin Dubois-Placak oraz Franciszek Dubois-Placak, drugie miejsce zajęli Damian Gęga/Mateusz Dudziak, a brązowy medal powędrował do pary Mariusz Kowalik/Waldemar Węgierski. Swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi adepci siatkówki. Ci najpierw przez wiele godzin pomagali organizować turnieje eliminacyjne zarówno kobiet, jak i mężczyzn, by na koniec dnia spróbować swoich sił w wewnętrznej rywalizacji na kołobrzeskiej plaży.

Już w sobotę rozpocznie się turniej główny, a więc do rywalizacji przystąpią najlepsze zespoły beach volleya w kraju. Dla tych, którzy nie będą mogli obserwować wydarzenia na własne oczy, organizatorzy przygotowali transmisję na żywo za pośrednictwem kanału BDB Event na platformie youtube BDB TV, a niedzielne finały pokaże TVP Sport.

*autorem informacji prasowej jest Paweł Olejarczyk

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved